13 червня – День Святого Духа: що потрібно зробити в цей день кожному

День Святого Духа або просто Духів день — це народне свято, яке не має нічого спільного з християнськими традиціями. Це свято землі, тож у давнину цей день люди активно працювали у полі.

Сьогодні багатьом з нас вдасться перемогти апатію та втому, бо це яскравий та позитивний день. Намагайтеся наслідувати традиції, встановлені нашими предками.

Цей день пов’язаний із християнством, хоч і не має жодних спільних традицій. Він завжди відзначається у понеділок — слідом за днем ​​Святої Трійці. Дата свята змінюється рік у рік, тому намагайтеся впізнавати її заздалегідь.

Трійця пов’язана зі зходженням Святого Духа на апостолів. У це церковне свято, яке було вчора, не можна ні працювати, ні займатися домашніми справами. Згідно з традиціями східних слов’ян, наступного дня після Трійці теж варто дати землі та самим собі можливість відпочити.

Духів день – свято матінки землі. Люди в цей день вихваляють її і просять про багатий урожай. У цей день люди виходили на трапезу на вулицю, періодично підгодовуючи землю, кладучи їжу як підношення. У світі люди теж часто виходять на пікнік. Якщо ви вирішите відправитися на природу, щоб приготувати шашлик ні в якому разі не смітите, інакше можете накликати на себе та свою родину лихо.

У цей день люди з давніх давен займалися освяченням колодязів. Запросіть священика, щоб він провів обряд освячення. Це зробить воду у вашому колодязі кориснішою і наповнить її силою господньою.

Цього дня обов’язково необхідно збиратися разом зі своїми близькими людьми — відвідувати батьків, бабусь та дідусів, влаштовувати застілля.

Також слов’яни вирушали цього дня на пошуки лікувальних трав. Якщо ви користуєтесь силою природи, це чудовий день для того, щоб взяти частину її сили із собою. Головне — не скупіться, коли збиратимете цілющі трави.

Відповідно до традицій, сьогодні не можна займатися домашніми справами, прибиранням, пранням. Не варто копати землю, займатися справами на городі. Також не варто купатися у водоймах, тому що це погана прикмета. Якщо сьогодні хороша погода, значить весь червень, що залишився, буде таким же. В іншому випадку можна чекати поганої погоди.