fbpx
Культура

13 грудня – День святого Андрія Первозванного: чого не можна робити в цей день, аби не привернути бiди

13 грудня – православна церква вшановує Святого Андрія.

Святий Андрій названий Первозванним, бо був покликаний першим з апостолів і учнів Ісуса Христа. До останнього дня земного шляху Спасителя слідував за Ним його Первозванний апостол. Коли Дух Святий зійшов на учнів Христа, апостоли кинули жереб, хто і куди вирушить на служіння. Джерело

Андрію випали території, де розташовані слов’янські землі. Тому День пам’яті Андрія Первозванного завжди у нас відзначається з таким благоговінням.

Андріїв день: прикмети на День Андрія Первозванного

Як ми писали раніше, свято Святого Андрія завжди супроводжувалося народними віруваннями і обрядами. Так, в цей день люди раніше дивилися за погодою. Прикмети на День Андрія можуть багато розповісти про майбутнє.

Якщо в це свято піде сніг і не розтане, то буде він лежати ще 110 днів. Перед тим, як набрати з ополонки води, її слухали.

Якщо чувся шум, то бути хуртовині, а якщо стоїть тиша, то зима буде спокійною.

Якщо в цей день морозно, але ясно, то бути доброму і гарному врожаю.

Якщо в Андріїв день вогонь в печі горить червоним полум’ям, то скоро почнеться холоднеча, а якщо білим – відлига.

Що не можна робити на День Андрія

Андріїв день в народному слов’янському календарі – це період, з якого починається зимовий святковий цикл, за ним йдуть Новий рік і Різдво. А у католиків день святого Андрія вважається початком Різдвяного посту.

Відповідаючи на питання, що не можна робити на День Андрія, повідомляємо, що з Андрієвого дня до самого Нового року або Хрещення не можна було займатися прядінням і ткацтвом, щоб не накликати біду.

Читайте також: Найсильніша молитва, яка позбавить вас від сварок і скандалів у родині. Почніть новий, щасливий рік життя прямо зараз

Також легенди говорять, що в тому будинку, де з особливим трепетом відзначали День Андрія, очікується хороший і родючий урожай.

Також День Святого Андрія Первозванного супроводжується питаннями про те, в чому допомагає Андрій Первозванний, як виглядає ікона апостола Андрія, і як молитися.

You cannot copy content of this page