13 грудня – День святого апостола Андрія Первозванного: що можна і не можна робити в цей день

Свято на честь Андрія Первозванного завжди було дуже важливим для православних християн. Це одне з перших свят зими, сповнене важливих народних традицій і прикмет.

Це не двонадесяте свято, але дуже важливе, оскільки апостол Андрій завжди вважався одним з найбільш безстрашних розповсюджувачів слова про Христа Спасителя.

Андрій Первозванний був першим з апостолів, тому і отримав таке ім’я. Він приєднався до Месії і став його учнем відразу ж після Хрещення Христа в річці Йордан.

Андрій слідував за Христом до останнього. Його відданість і любов до Спасителя не знали меж. Після вознесіння Христа на Небеса апостол дав клятву нести слово Боже по світу. Так він і зробив. Йому вдалося заснувати кілька церков і пройти величезний шлях.

На більшості ікон святий апостол Андрій зображений з хрестом у вигляді літери «Х». Все тому, що він був розп’ятий саме на такому хресті. Згодом такий хрест назвали «Андріївським».

Традиції і прикмети свята

В цей день здавна було прийнято ворожити на судженого. Великим успіхом вважалося зустріти на своєму шляху приємну людину. Кажуть, що в цей день висока ймовірність зустріти любов, визначену долею.

Давня прикмета свідчить, що в цей день небажано шити. Люди вважали, що мотузки і нитки символізують ті мотузки, якими прив’язували під час страти святого апостола до хреста.

У цей день немає ніяких послаблень для Різдвяного посту. Не можна їсти м’ясо і тваринні продукти. Але, оскільки 13 число в 2020 році випадає на неділю, можна їсти рибу.

У цей день краще не робити прибирання. Церковнослужителі радять розвиватися духовно, читати молитви, розмірено і спокійно відпочивати, набиратися сил перед новим робочим тижнем.