13 квітня – Похвала Пресвятої Богородиці: В цей день небеса відкриваються і чують кожне слово праведника

Богородиця шанується вище всіх святих, а кожне свято, присвячене Їй, вважається особливим. У суботу п’ятої седмиці Великого посту Православна Церква урочисто оспівує акафіст, або подячну похвалу Божої Матері. Перехідне свято в 2019 році випадає на 13 квітня. У цей день Небеса відкриваються і слухають кожне слово праведників. Священнослужителі закликають віруючих відвідати церкву 13 квітня, щоб вознести хвалебні молитви Богородиці.

Історія і значення свята

Багатьох віруючих цікавить питання, чому це свято таке важливе для православної церкви. Витоки становлення свята йдуть в далекі часи, коли віруючі люди неодноразово ставали жepтвами гонінь і гuнули від рук безбожників. Єдине, що допомагало праведникам захиститися від зла і невігластва, – це непохитна віра і допомогa святих і Божої Матері.

Саме свято Похвали Пресвятої Богородиці було встановлено в 9 столітті на честь визволення Константинополя, яке відбулося завдяки заступництву Пресвятої Діви. Люди шукали захисту в молитвах, денно і нощно благаючи Божу Матір врятувати їхнє місто. І допомога прийшла. Війська, що облягали місто, впали від стpaшної бурі. Після цієї події в честь Богородиці було споруджено багато храмів, а жителі міста всю ніч підносили хвалебні спів, що прославляли любов і співчуття Діви Марії.

Похвала Пресвятої Богородиці: як відзначати в 2019 році

У 2019 свято, що прославляє Богородицю, почнеться з традиційної урочистої служби, під час якої здійсниться спів акафісту піднесуться подячні молитви до Божої Матері. У кожному православному храмі в цей день по центру встановлюється чудотворна ікона Богородиці або її список. Робиться це для того, щоб кожен бажаючий міг поділитися з Богородицею насущними проблемами і упросити Її про допомогу.

13 квітня 2019 року на Похвалу Пресвятої Богородиці віруючі люди згадають про допомогу та милосердя Великої Заступниці – не тільки при Константинополі, а в усі часи. В цей день слід піднести молитви про захист сім’ї та всіх християн від безбожників і озлоблених людей.

Читайте також: Чистий четвер – особливий день, коли кожен може змінити долю. Ось що обов’язково потрібно зробити в цей день

Оскільки це субота, у багатьох людей буде можливість відвідати храм і бути присутнім на богослужінні. Цією можливістю не слід нехтувати. Тим, кому не вдасться сходити до церкви, слід піднести молитви вдома, перед святою іконою Богородиці.

Як і в будь-яке інше важливе православне свято, на Похвалу Богородиці можна прочитати покаянні молитви, а також попросити допомоги і заступництва Небес. Але пам’ятайте, що головна мета віруючих в це свято – подякувати Богородиці за її любов, підтримку і милосердя.