fbpx
Культура

14 квітня – День преподобної Марії Єгипетської, заступниці усіх жінок. Ось про що має попросити кожна з вас в цей день

Жінки моляться до преподобної Марії Єгипетської про вибір правильного шляху в житті, про дарування скромності, цнoтливocті, християнської мудрості.

В образі цієї святої бачимо торжество Божої сили й торжество людської любові до Бога. Адже Він покликав до святості жінку з душею, повною беззаконня й бруду, що впала було до найглибшої гріховної безодні.

Марія була жителькою міста Олександрія (Єгипет), пoвiєю. Однак якогось дня їй захотілося вклонитися живоносному хрecту Господньому. Не думаючи про свою гріховність, і що в неї немає нічого спільного з Богом життя й любові, Якому вона хотіла вклонитись, осмілилася переступити поріг храму. Але була відкинута від входу якоюсь незбагненною силою!

Із храму вона вже не повернулася до свого минулого, гріховного життя. Пішла в пустелю й там провела все життя – у молитві, неймовірних подвигах віри.

У цьому дивовижному переродженні Марії показано людству силу благодаті Божої, що оновляє нашу гріховну природу, що очищає будь-кого щиросердно розкаяного грішника. Адже Господь прийшов спасти грішників, а не праведників! Приклад Марії Єгипетської показав людям, що путь спасіння не відрізано від нас, що нема такої безодні, куди Божественний Пастир не пішов би по загиблу вівцю, аби вивести її звідтіль та зробити прикрасою цілої отари.

Блyд, за вченням Святого Письма, – це не лише плoтський гріх, але гріховна пpиcтpaсть до усього видимого, матеріального світу. Блyд міститься саме в тому, щоб віддати своє серце не людям і Богу, а на служіння бажанням, тобто ідолам неcтримaності.

Читайте також: На Тернопільщині є чудотворна ікона Божої Матері, яка не одне століття допомагає кожному, хто приїздить до неї

Свята Марія Єгипетська була яскравим прикладом духовного переродження. Але такого переродження у житті християн, що з порочних безодень виходили на шлях добра, було багато.

Воістину, за словом апостола Павла, «сила Божа у немочі здійснюється». Не в нашій лінивій немочі, а в іншій – у тій, яка народжується в нас від того, що починаємо усвідомлювати: неможливо своїми силами досягнути спасіння, але силою Божої благодаті можна досягнути всього.

Тож аби підкріпити наші немічні сили наприкінці Великого посту, Церква пропонує нам згадати святих угодників Божих, які змогли відректися від усього, щоб досягти блаженства в Ісусі Христі. Оце та путь, якою так чудесно й самовідречено пройшла преподобна Марія Єгипетська.

You cannot copy content of this page