14 серпня – Маковія, Медовий Спас: яким має бути цей день. Свято проводять у дружному колі сім’ї, забуваючи про всі образи

У календарі серпня є найважливіша дата, яку ми просто не можемо залишити без уваги.

Медовий Спас (він же Маковей) – це одне з найважливіших християнських свят. Щороку Медовий Спас відзначають 14 серпня. В це свято, люди традиційно йдуть до церкви, де освячують букети, мед, фрукти і т.д, так як після цього вони стають цілющими.

14 серпня у храмах святять воду, літні трави, квіти і мак. У букетах-маковійчиках зазвичай є літні квіти і трави: чорнобривці, барвінок, айстри, жоржини, гвоздики, базилік, м’ята, чебрець, любисток, полин, деревій тощо. Але обов’язково в маковійчику мали бути стиглі голівки маку.

А, наприклад, на Житомирщині в букет додавали моркву, качани кукурудзи, горох, квасолю, кріп. Жителі Черкащини святили вінок із квітів і колосків зі свічкою, щоб і господарство процвітало.

Читайте: 14 серпня – Медовий Спaс, Маковія. Що можна зpoбити в цeй дeнь Кoжнoму, а чого категорично не потрібно робити

На Поділлі святили снопи із трав і овочів, з якими обходили будинки, двори та городи, щоб наступний рік був урожайним.

Освяченими маковійчиками вдома прикрашали образи і зберігали до весни, використовуючи за потребою в якості оберегів та зілля. Весною мак сіяли в городі, а квіти на Благовіщення дівчата вплітали у волосся.

Також на Маковія святили свіжозібраний мед у стільниках, а після цього їм щедро пригощалися.

Ще на це свято обов’язково святиться вода в річках, озерах, колодязях та інших водоймах. Вона вважається цілющою і цінується не менше на Стрітенську воду.

Спаси – народна назва першої половини серпня за старим стилем, коли відзначаються три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий. Саме з Першого, Медового Спаса починається Успенський піст. На Медовий Спас (Маковій) існує багато традицій і заборон, про які ми розповімо далі.

Медовим Спас назвали не просто так. Раніше саме в цей день наші пращури починали збирати мед з пасік, стільники у вуликах до цього часу зазвичай вже наповнені. Потім всі збиралися біля водойм, їли мед, співали пісні і в цілому проводили разом час. Також обов’язково пекли вироби з маком. Варто також згадати, чому Медовий Спас в народі називають Маковеєм. Історія пов’язана з братами Маккавеями, які прийняли мученицьку смеpть за віру.

В Успенський піст мені хочеться побажати щасливих днів життя і добрих хвилин радості, проведених з близькими і дорогими людьми. Нехай душа позбудеться всіх тривог і сумнівів, нехай серце зможе зрозуміти справжній сенс життя і впустити в нього світлу надію і любов.