14 серпня – Медовий Спас: що має зробити в цей день кожна жінка, щоб гріхи пробачилися, а бажання здійснилися

Медовий Спас святкується щорічно 14 серпня, в 2019 році він потрапляє на середу.

Медовий Спас – торжество, в якому переплелися як православні канони, так і язичництво.

Спас пов’язаний з Христом, а приставка – медовий – з народними повір’ями. Медовим Спас вийшов тому, що 1 серпня за старим стилем і 14 серпня за новим стилем в нашому регіоні закінчували качати мед. Джерело

Церква ж 14 числа зазначає походження чесних древ Животворящого Хреста Господнього. Йдеться про той самий хресті, на якому розіп’яли Ісуса.

Його вдалося виявити в 4 столітті на Голгофі. Однак саме 14 серпня хрест виносять для поклоніння. Починаючи з 9 століття в Константинополі хрест носили вулицями.

Що повинна зробити жінка на Медовий Спас?

Завчасно подбайте про те, щоб на 14 серпня у вас був мед нового врожаю. До середи вживати його не можна, зате потім, після освячення в церкві спробувати мед повинен кожен член сім’ї, і загадати бажання.

Разом з медом до церкви слід принести для освячення перші головки маку і трави.

Крім освячення дарів природи, українські жінки традиційно пекли в цей день частування з медом і маком. Пам’ятайте, що тваринні жири використовувати не можна, адже саме на Перший Спас починається Успенський піст.

Читайте також: Щоденна молитва особливої сили до Ісуса Христа, яку має знати кожен із нас. Вона сильна творити дива і змінювати життя

Що можна готувати?

  • Пісні рулети,
  • млинці,
  • пряники,
  • коржики з медом.

Вважається, що жінці можуть пробачити будь-який гріх на Маковея, однак для цього ви повинні пробачити себе самі. Пам’ятайте, що святкувати занадто голосно Спас можна, прибирати вдома не дозволяється, також слід утриматися від сварок. А купатися у водоймі дозволяється, тільки якщо вода не дуже холодна.