15 березня – День чудотворної ікони Божої Матері “Державна”: що потрібно зробити в цей день і про що попросити Богородицю

Вважається, що ікона Божої Матері «Державна» оберігає від зла всіх людей на землі. Святиня явила себе 15 березня 1917 року і відразу заручилася довірою і любов’ю людей, які не тільки читають перед іконою молитви, але і зберігають її у себе в будинку для захисту від зла і ворогів.

Історія і значення ікони

Знайшли святу ікону в той день, коли відбулося зречення від престолу Миколи II. Священнослужителі кажуть, що святиня була послана Господом для захисту народу, який залишився без свого царя, і до цього дня вона дарує людям заступництво і захист від зла і бід.

15 березня 1917 року одна з мешканок села Коломенського побачила уві сні церкву з білого каменю і почула голос, який наказав їй знайти там якусь ікону. На ранок жінка розповіла про все служителям церкви, які віддали наказ обшукати весь храм.

Через деякий час в підвалі була знайдена ікона із зображенням Богородиці та Христа. Сама Божа Матір зображена на святині в короні, зі скіпетром і державою. Зараз ікона зберігається в храмі Казанської ікони Божої Матері.

Читайте також: Молитва «Жіноче щастя в роду» – допоможе уникнути багатьох проблем і позбутись бід

День ікони 15 березня:

У цей день необхідно утриматися від веселощів, розваг і поганих помислів, приділити більше часу молитвам. У день ікони Божої Матері «Державна» в православному світі йде Великий піст, тому необхідно суворо дотримуватися обмежень. Щороку 15 березня в церквах проводиться спеціальна служба, де читають молитви.

15 березня моляться про здоров’я близьких, про благополуччя в родині, про захист будинку і про мир в країні. Щоб ікона Божої Матері допомогла народу впоратися з важким часом і не втратити силу духу.