15-річна Аня заявила, що її почуття до вітчима були швидкоплинними і ні він, ні його дитина їй не потрібні. Наталя слухала їх і ніяк не могла вирішити, що ж робитиз чоловіком і донькою. Але все ж придумала компромісний варіант

Наталя рано залишилася без батьків, під опікою старенької бабусі. Ось та й не догледіла, що дівчинка стала зустрічатися з хлопчиками, так і про ризики такого життя вчасно не розповіла, думала рано ще. Але, коли Наташа в свої майже п’ятнадцять оголосила, що чекає дитину, бабуся зрозуміла, що вже пізно.

Поохала, поахала, а робити нічого. Влітку, після закінчення дев’ятого класу, Наташа народила дочку. Всі турботи про новонароджену правнучку Аню лягли на плечі бабусі, новоспеченій мамі треба було в технікум вступати і професію отримувати. Так і жили.

Бабуся ніби запрограмувала себе на три роки: не можна хворіти, внучці з дитиною допомогти більше нікому … А коли Наташа закінчила технікум, влаштувалася на роботу і віддала доньку в садок, бабуся раптом захворіла, злягла і зовсім скоро її не стало. Наташа довго плакала, адже вони з донькою залишилися зовсім одні в цьому світі.

Дівчина налаштувалася на те, що повинна дати дочкі все найкраще і стала багато працювати. У 23 роки вона вже була заступником директора магазину, непогано заробляла і добре забезпечувала себе і дочку. Ось тільки з чоловіками у неї якось не складалося. Ніби і з’являлися мужички з серйозними намірами, але Аня якось відразу починала вередувати, ревнувати і Наташі доводилося робити вибір на користь дочки.

Коли Ані було тринадцять, у Наташі з’явився Діма. Цей чоловік був трохи молодший, але дуже вже подобався Наталі і, дивно, дочка не перешкоджала їх спілкуванню. Так і стали вони жити разом, а незабаром Наташа і Діма одружилися. Минуло два роки, Ані виповнилося п’ятнадцять і в будинку стало коїтися щось дивне. Дівчинка постійно почала огризатися на матір, тікати з дому і навіть не ночувати без попередження.

Наталя дуже переживала з цього приводу, розуміючи, що це всього лише перехідний вік і скоро все це минеться, але … ще одна несподівана новина вибила жінку з колії: Діма сказав, що йде від неї … Ці проблеми призвели до того, що вона втратила свідомість прямо на роботі. Прокинувшись в лікарні, Наташа дізналася, що чекає дитину. Ось зовсім не вчасно!

Після виписки жінка терміново зателефонувала чоловікові і зажадала з’явитися додому для розмови. Аня теж була вдома. Розпочалося грандіозне з’ясування стосунків. Почала Наталія: – Дорогі мої, я вагітна … Аня продовжила: – Я теж… Наташа була в шоці: – Як? Від кого? – Від того ж, від кого і ти! – Діма, про що вона? Так ти через це пішов?

У повітрі повисло незручне мовчання. Дмитро зізнався, що Аня спровокувала його, але він не міг обманювати дружину, тому пішов. Про те, що дівчинка в такому стані він не знав. Аня заявила, що її почуття до вітчима були швидкоплинними і ні він, ні його дитина їй не потрібні. Наталя слухала їх і ніяк не могла вирішити, що ж робити … Але все ж придумала компромісний варіант:

– Так, Аня, щоб зберегти твоє здоров’я, ти народиш, а дитину будемо виховувати ми з Дімою. Так, татко?

– Звичайно, звичайно, кохана, як скажеш! Я такий радий, що ти мене пробачила і у нас буде одразу двоє дітей!

– Пробачила, тільки заради дочки! Була б інша на її місці …. Аня народила дівчинку, а Наташа хлопчика. Потім Аня поїхала вчитися в сусіднє місто, потім там же і заміж вийшла. Брата і «сестру» відвідує рідко.

Фото ілюстративне – Freepik