16 липня свято Стожари: чому цей день вважається нещасливим

16 липня православні християни відзначають свято Мокія і Марка – ці святі були обeзгoлoвлені і загuнули за свою віру. У народі його ще називають Макiв день, так як в цей час селяни збирали мак. Що ні в якому разі не можна робити в цей день?

Стожари – ще одна назва свята. Стожари стародавні слов’яни називали Плеяду – скупчення зірок в сузір’ї Тельця, які в цю пору року можна було чітко побачити неозброєним оком. Поява сузір’я Плеяди обіцялa мисливцям величезну удачу, а ось якщо сузір’я не було, на полювання можна навіть і не виїжджати – здобичі не буде.

Наші предки дуже трепетно ​​ставилися до зірок, вважали їх ангелами, які запалюють у своїх вікнах свічки і з небес спостерігають за людьми.

В цілому цей день вважають нещасливим і невдалим, не рекомендується починати нові справи, укладати великі угоди, здійснювати покупки або відправлятися в подорож. Сьогодні людям слід проявляти максимальну обережність у всіх своїх справах і вчинках.

З цього дня люди поспішали закінчити сінокіс і запастися кормом для худоби на зиму, так як попереду був сезон дощів і негоди.

Читайте також: Ім’я майбутнього чоловіка можна дізнатися по своїй даті народження

Народні прикмети на Маків день

“Мокій землю мочить, а Марк на стогу варто”: якщо чути гуркіт грому під час грози – буде тривала негода;

якщо мошки і комарі в’ються колами – в найближчий тиждень буде хороша погода;

якщо зранку по воді стелиться туман – буде вдалий сінокіс;

мак, зібраний в цей день, має снодійну дію і захищає від злого ока.

Джерело.