fbpx

16 лютого Новий рік за східним календарем: маєте нагоду покращити життя та залучити добробут

За східним календарем 2018 рік Жовтого Земляного Собаки настане тільки 16 лютого, а триватиме святкування до 2 березня.

Багатьом незвично, що Китайський Новий рік настає набагато пізніше. Однак в цьому є свої плюси. Незважаючи на те, що наближаються теплі весняні дні, кожен з нас зможе знову зануритися в новорічну атмосферу. Раніше подія святкувалося протягом місяця, але в сучасному світі кількість святкових днів скоротилося до 15. У 2018 року святкування розпочнеться 16 лютого.

Традиції та звичаї Китайського Нового року
Зазвичай свято починається з запуску феєрверків. Вважається, що якщо в цей день злi дyxи ступлять на землю, то рік буде неврожайним, а злякати їх можна за допомогою гучного й яскравого салюту.

За китайською традицією, головною прикрасою будинку є не ялинка, а мандаринове дерево. З його допомогою в будинок можна залучити щастя і удачу.

Як і в західних країнах, китайці починають готуватися до Нового року заздалегідь. Прикрашають будинок гірляндами, живими квітами та мандаринами. Прибирання – важливий передноворічний ритyал. З його допомогою можна позбутися не тільки від бруду, але й від проблем і невдач.

В якості прикраси можна використовувати червону мішуру: з її допомогою ви зможете захистити свій будинок від злих дyхів. Щоб в Новому році залучити щастя і удачу, повісьте біля вхідних дверей фігурку ангела.

Щоб злі дyхи не змогли проникнути в будинок, перед Новим роком прийнято заклеювати вікна і двері. У сучасному світі дана традиція актуальна тільки в сільській місцевості.

Багато страв є традиційними для Китайського Нового року. Рис символізує достаток, рибні страви – багатство і успіх, локшина – довге життя, а гусак – сімейне благополуччя. Ви зможете знайти щастя в 2018 році, якщо дані страви будуть присутні на вашому святковому столі.

Новорічний стіл в Китаї зазвичай ломиться від страв. Святкові страви повинні задовольнити смаки кожного гостя. Головне місце на столі займають риба, м’ясо, рис і локшина. Як закуски найчастіше подаються овочі, фрукти і сир.

Цзяоцзи, або китайські пельмені, – традиційна новорічна страва в Китаї. До його складу входять овочі і, рідше, м’ясо. Вважається, що це частування здатне привернути багатство, адже не дарма зовнішній вигляд пельменів нагадує невеликі шматочки золота.

Новорічна вечеря традиційно завершується роздачею «грошових подарунків». Всі гості обмінюються конвертами, зробленими з червоного паперу, в яких лежать гроші. Раніше в якості такого подарунка підносили золоті монети, але на даний момент частіше дарують купюри.

Не рекомендується лягати спати відразу ж після новорічної трапези, щоб не втратити своє щастя.

У Китаї особливу увагу приділяють подарункам. Наприклад, дарувати людям похилого віку годинник категорично заборонено. Вважається, що подібні речі можуть викликати негативні думки.

Китайський дракон – символ добра. Щоб в Новому році н вашому домі панувала гармоні , а всі члени сім’ї були щасливі і здорові, виріжте дракона з червоного паперу і повісьте прикраса на вхідні двері.

Прикмети на Китайський Новий рік
До настання Нового року позбудьтеся від порожніх банок, інакше в майбутньому ви зіткнетеся з бідністю.

Виходячи з дому 16 лютого, зверніть увагу на першу стрічну вам людину. Якщо ви зустріли чоловіка, в Новому році у вас з’явиться друг. Жінка – у вашому оточенні з’явиться заздрісник.

Не можна обмінюватися привітаннями в спальні, інакше ви ризикуєте привернути тридцять три нещастя.

На наступний день після Нового року не можна користуватися ножем, щоб не відрізати свою удачу.

У кантонському діалекті слово «книга» співзвучне зі словом «втрачати». З цієї причини перед Новим роком всі книжкові крамниці в Китаї закриваються.

Прибирання необхідно робити до настання свята, інакше разом з пилом ви ризикуєте вимести з дому багатство і щастя.

Читайте також: 7 кімнатних рослин, які в усьому світі вважаються мoнcтpами, а у нас ростуть в будинках (фото)

За святковим столом прийнято веселитися і віддаватися теплим спогадам, і не рекомендується говорити про смepть і згадувати пoкiйникiв. Таким чином ви ризикуєте втратити підтримку Вищих сил на весь рік.

Китайці вважають, що волосся тісно пов’язані з нашою долею, тому в перші три дні Нового року не рекомендується стригти і фарбувати волосся, щоб не змінити своє життя в гіршу сторону.

Hе мийте голову на Китайський Новий рік, щоб не змити удачу.

За святковим столом не можна плакати і лаятися, інакше весь рік проживете в сльозах.

За кілька годин до Нового року зберіть весь старий одяг і спаліть його. Таким чином ви позбавитеся від старих проблем і невдач.

Джерело.

You cannot copy content of this page