16 січня – день Гордія і пророка Малахії. Господині обов’язково готували страви з сиру – це повинно було принести достаток і щастя в наступному році

У народному календарі 16 січня – день Гордія і пророка Малахії. Вважалося, що саме сьогодні потрібно проводити обряди, які допоможуть захистити худобу від псування і хвороб.

Також 16 січня люди зверталися до святого Малахії з молитвами, в яких просили вилікувати від недуг, наведених псуванням. Селяни вірили, що бiси, яких виганяють люди сьогодні, можуть вселитися в тварину. Тому в цей день худобу годували кашею, звареною на молоці, і спеціально випеченим короваєм. Джерело

Господині 16 січня обов’язково готували страви з сиру – це повинно було принести достаток і щастя в наступному році.

Народні прикмети 16 січня:

Яка погода 16 січня, таким буде весь березень.

Іній на деревах у цей день обіцяє потепління.

Ранній світанок на Гордія обіцяє снігопад.

Нагадаємо, погода здивує незвичайним асорті: морози, сніг і дощі йдуть в Україну.

За інформацією синоптиків, погода в Україні 16 січня буде неоднорідною – сьогодні в країні очікуються сильні опади, і сонячна погода, і посилення морозів і навіть «плюси» на термометрах.

До похолодання 16 січня коштує готуватися всіх регіонах, крім заходу, де температура повітря вдень буде в районі + 1-3 тепла. А ось на території інших областей вночі -7-9 морозу, і вдень -1-3 нижче нуля.

Незважаючи на потепління, погода в Україні 16 січня додасть клопоту жителям і туристам на заході країни. Тут, за інформацією Гідрометцентру, сьогодні очікуються потужні опади – сніг з дощем.

Снігопади і завірюхи приведуть до збереження в горах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей значного рівня сніголавинній небезпеки. У гірських районах Закарпатської області існує загроза зсувів снігу на дороги.

Решта регіонів 16 січня – сонячно і сухо. Вже на наступний день зниження температури торкнеться і заходу України – інформує Гідрометцентр. Разом з ним на захід прийде малохмарна погода без опадів.

Вітер 16 січня буде західним, швидкість 7-12 м / с.

Далі – детальна інформація про те, якою буде погода в Україні 16 січня:

-2-4 і сніг вночі, + 1-3 і мокрий сніг з дощем днем – такий буде синоптична ситуація на заході України.

У гірській місцевості традиційно буде холодніше. Вночі в Карпатах синоптики обіцяють -6-8 морозу, вдень -1-3 нижче нуля. Протягом доби сніг і мокрий сніг з дощем.

На півночі погода 16 січня буде без опадів, сонячної та морозною. Вночі -6-8, вдень -1-3 морозу.
На сході в цю середу нічна температура -6-8, денна 0-2 морозу. Опадів синоптики не обіцяють, день буде ясним.

Аналогічна синоптична ситуація буде спостерігатися сьогодні на території центральних областей. -7-9 морозу вночі, 0-2 вдень. Без опадів. Малохмарно.

На півдні сьогоднішній день також пройде без опадів. -6-8 морозу вночі, -1 + 1 вдень.

На території Кримського півострова опади також не очікується. Нічна температура повітря -4-6 морозу, денна 0 + 2 тепла. Хмарно, без опадів.

Погода в Києві 16 січня буде малохмарною. Опади в столиці не очікуються. -5-7 вночі, -1-3 днем.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день в Києві був в 1943 році: -24.3, а найтеплішим в 1989 – +7.1.