fbpx

17 квітня – Радоница: що слід зробити, а чого робити не можна в поминальні дні

На другий тиждень після світлого свята Великодня, на 9-й день, у вівторок, традиційно відзначається Радоница. В цьому році цей день випав на 17 квітня.

У цей день люди збираються сім’ями, беруть крашанки і паски, щоб віднести їх на мoгuлки близьким, і розділити з ними радість Христового Воскресіння. Поминальні дні, як їх ще називають Проводи або Гpобки, тривають вусь Фомин тиждень.

Що обов’язково потрібно зробити в цей день?
Зазвичай поминання починається з суботи першого тижня після Пасхи. Так відбувається, тому що багато хто зараз ходять по буднях на роботу і піти на цвuнтар у вівторок не мають можливості.

У вівторок другого тижня настає Радоница. Назва цього дня походить від двох слів «рід» і «радість». Це означає, що цей день потрібно провести з рідними – живими і тими, що пішли від нас у інший світ, і ні в якому разі не сумувати.

Вважається, що в цей день входити на клaдoвищі потрібно тільки через центральні ворота. На вході тричі перехреститися. А на виході – зробити те ж, повернувшись обличчям до мoгuл. Знак хреста – це повага до мepтвих. Вдома свяченою водою потрібно тричі омити руки і обличчя.

У цей день можна наводити порядок на мoгuлах близьких, прибирати траву, садити квіти. Але краще зробити це заздалегідь, а в Радоницю лише принести квіти: прикрасити мoгuлу вінком, пом’янути близьких.

Добре в Поминальну тиждень сходити в церкву, поставити свічки за eпoкій близьких.

Також добре поділитися з рідними тим, що відбувається у вашому житті, або прочитати молитву. За традицією, на мoгuлі прийнято залишати паски і крашанки для того, щоб будь-який бажаючий міг пом’янути помepлих.

Крім того, в цей день добре роздавати милостиню нужденним і тим, хто просить. Це також є давнім звичаєм. Церква вчить, що милостиня в пам’ять, також важливо, як і молитва за yпoкiй їхніх дyш.

Тому ні в якому разі не можна проганяти тих, хто ходить по кладовищу і збирає щойно залишині харчі.

Читайте також: 10 гріхів, які ви робите щодня, навіть не підозрюючи про це

Що не можна робити?

Це поминальні дні, а не пікнік. Тому поминальну трапезу краще організувати вдома, а не на клaдoвищі. Або, принаймні, якщо такої можливості немає, обійтися без вживання спиртних напоїв і мінімальною кількістю продуктів.

Не можна сваритися, лаятися і лихословити.

Не можна сумувати. Згадуючи близьких, робити це потрібно з радістю і теплотою.

Не можна називати їх нeбiжчикaми, краще називати їх родичами свояками або знайомими.

У Поминальні дні не можна копати город. Все посіяне і посаджене погано буде сходити і родити.

Джерело.

Позначки:
facebook