17 квітня – Вхід Господній в Єрусалим (Вербна або Квітна неділя): що має зробити кожна жінка в цей день і про що потрібно молитися

У Вербну неділю віруючі згадують, як Ісус увійшов до Єрусалиму. 17 квітня відбудеться урочисте богослужіння, на якому священнослужителі разом із парафіянами возноситимуть молитви.

У цей час відбувається освячення вербних гілочок, які протягом року захищатимуть віруючих від будь-якого зла. Віруючі дотримуються і народні традиції, створені задля залучення удачі.

Що можна робити у Вербну неділю

Готуватися до свята починають заздалегідь, намагаючись прибрати в будинку та зустріти Вербну неділю у чистоті.

У давнину господині намагалися приготувати більше пісних частування, а також запросити гостей, щоб розділити з ними святковий обід і піднести молитви подяки.

У день свята віруючі з гілочками верби прямують до храму, щоб освятити їх. Гілочки приносять додому і ставлять поруч із іконами, щоб вони протягом року захищали домочадців від бід. Торішню вербу за традицією спалюють.

Згідно з народними повір’ями, верба здатна зцілити від хвороб, тому гілочками прийнято трохи бити близьких, примовляючи прохання про те, щоб недуги вийшли з тіла.

Незважаючи на те, що Великий піст продовжується, 17 квітня церква робить послаблення. Віруючі у Вербну неділю можуть занапастити червоного церковного вина і приготувати на святковий обід страви з риби.

За традицією їжу, що залишилася на столі, не можна викидати. Її треба віддати тваринам, інакше в будинку поселяться бідність та хвороби.

Крім того, частину їжі прийнято віддавати жебракам та знедоленим, щоб ті помолилися за здоров’я тих, хто приніс милостиню.

Перед сном у Вербну неділю прийнято молитися Господу і просити у нього заступництва для себе та своїх близьких. Щирі молитви допомагають позбавитися поганих думок, знайти душевну гармонію і отримати захист Згори.

Ще одне повір’я говорить, що в день свята потрібно обов’язково посадити квітку, яка принесе в будинок матеріальне благополуччя.

За нею ретельно доглядають, щоб вона не зів’яла, інакше грошові потоки вичерпаються.

У святковий день намагаються встромити в стіну будинку невеликий кілочок з верби, щоб той охороняв спокій домочадців, а також позбавив їх страхів, кошмарних сновидінь і сумнівів.

Що не можна робити 17 квітня:

У Вербну неділю не можна впадати у відчай і потурати поганому настрою. Під забороною лихослів’я та конфлікти з близькими людьми.

В одне з головних двонадесятих свят під забороною залишається важка фізична робота. Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то в цей день припадає мороз. Важливо приділити належний час молитвам та походу до церкви на урочисте богослужіння.

У день свята не можна влаштовувати галасливих гулянь. 17 квітня квітня триває Великий піст, а отже, утримання від недоречних веселощів ще в силі. На святковому обіді спокійна ситуація вітається.

17 квітня квітня не можна відвідувати розважальні заклади, а також проводити тривалий час після перегляду телевізора.

У Вербну неділю не прийнято ходити на місця вічного спочинку, а також влаштовувати поминальні обіди. Ці заходи варто приурочити до однієї із батьківських субот.

Фото ілюстративне