fbpx
Культура

18 січня – Навечір’я Хрещення або як кажуть в народі Водохресний святвечір: що потрібно зробити, щоб залучити в свій дім щастя і удачу, а чого робити не можна

Водохресний святвечір – чарівна ніч, наші предки вірили, що навіть домашні тварини знаходять в цю ніч особливий дар – можуть говорити і підказувати своєму господареві рішення проблем. Які ж традиції цього свята і як зустріти його правильно, щоб залучити в свій дім щастя і удачу? Джерело

Що потрібно зробити у Водохресний святвечір?

У цей день православні дотримуються суворого одноденного посту, до заходу сонця в цей день не можна нічого їсти, тільки пити освячену воду.

Увечері у Водохресний святвечір треба обов’язково сходити до церкви і освятити воду – така вода вважається цілющою. У свято заборонено погано відгукуватися про воду або паплюжити її якимись словами.

Освяченою водою в цей день потрібно окропити всі кути в домі, вважається, що це захистить вашу сім’ю від проблем і негараздів. Також по ложечці освячену воду повинні випити всі члени сім’ї і лише потім приступити до вечері.

Якщо вам не вдалося сходити до церкви, наберіть воду з будь-якого водоймища або колодязя, вся вода в цей день вважається святою і не зіпсується, навіть якщо буде довго стояти в пляшці.

На вечерю в цей вечір подають тільки пісні страви і їх обов’язково повинно бути непарна кількість, наприклад, 7 або 9. Традиційно в цей день до вечері господині подають “голодну” кутю та узвар.

Навечір’я Хрещення – чудова пора, щоб зануритися в ополонку і очистити своє тіло і душу. Зробити це можна після того, як на небі зійде перша зірка.

У святвечір треба обов’язково прибрати в будинку і зробити всю роботу, так як на наступний день настає велике свято і зустрічати його в брудному будинку дуже погано.

У цей день у незаміжніх дівчат ще є шанс поворожити на судженого і дізнатися свою долю, так як після Хрещення ворожити суворо заборонено. Ворожать не тільки незаміжні, можна поворожити і попросити відповіді на хвилюючі вас питання.

У західних областях України колядують у Водохресний святвечір, а не на Маланку, як на більшості території України.

Що не можна робити у Навечір’я Хрещення

Проведіть цей день в спокої і гармонії, не сваріться, вважається, що пролиті сльози можуть накликати біду на весь рік.

У свято не прийнято згадувати помepлих.

Народні прикмети на 18 січня

Щоб зберегти красу і молодість шкіри, у Водохресний святвечір дівчата вмиваються снігом.

Читайте також: Як потрібно набирати воду на Водохреща та коли пити, щоб позбутись хвороб та залучити добробут

Щоб виконати заповітне бажання, під час вечері поставте на стіл миску з водою і спостерігайте, як тільки вода в мисці ворухнеться (це відбувається приблизно опівночі), виходьте на вулицю і просіть небеса про здійснення бажання.

Якщо в святвечір мете заметіль і дме сильний вітер – буде дощове і холодне літо.

А ось якщо вдарять сильні морози – то рік буде дуже врожайним і успішним.

Якщо в цей день охрестити дитину – то її чекає щасливе і вдале життя.

У святвечір сняться віщі сни, тому обов’язково запам’ятайте, що вам снилося.

You cannot copy content of this page