18 травня – Святої Ірини: прикмети та що не можна робити цього дня

18 травня церква вшановує пам’ять Святої великомучениці Ірини. Вона народилася у багатій та знатній сім’ї. Батько її Лікіній був правителем міста Магеддона в Македонії.

Ще в юному віці дівчина почала увірувати в Христа. За переказами, її хрестив апостол Тимофій, учень апостола Павла. Бажаючи присвятити своє подальше життя Господу, Ірина відмовилася від заміжжя.

Пізнаючи все глибше християнську віру, Ірина стала переконувати батьків-язичників стати християнами. Лікіній, спочатку уважно слухав переконання дочки, а потім розгнівався на неї, і коли вона відмовилася вклонитися ідолам, зaкpив її разом з дикими конями.

Коні дівчини не торкнулися і кинулися на Лікінія. Коли по молитві Ірини батько повернувся до життя, то почав увірував у Христа разом із сімейством, і відрікся від язичницьких богів, а з ним повірило 3 000 людей.

Після цього Свята Ірина стала відкрито проповідувати Христа серед жителів Македонії, за що багато разів піддавалася cтpaжданням. Та Господь не залишав дівчини, і повсюди уберігав, супроводжуючи її чудесними знаменнями, що навертали багатьох до віри Христової. Всього ж Іриною було навернуто більше 10 000 язичників.

Після видіння Ірина дізналася, день коли вона має відійти у вічність. Дівчина пішла в одну гірську печеру біля міста Ефеса, вхід якої на її прохання, був завалений камінням. На четвертий день люди повернулися до печери і, відкривши її, не знайшли в ній тiлa Святої. Тоді всі зрозуміли, що вона була взята Господом на небо.

В давнину 18 травня жінки висаджували розсаду капусти і огірків на грядки, щоб мати гарний урожай.

Іменини цього дня святкують: Адріан, Ірина, Яків.

Народні прикмети на 18 травня:

Не чути пташиного щебету – чекайте грози та дощу.

Іде переривчастий дощ – погода буде погіршуватися.

Якщо в цей день негода – буде багатий урожай хліба.

Що не можна робити цього дня:

1. Цього дня не рекомендовано нікому нічого давати в борг або позичати, так, як в дім може прийти бідність. Кажуть, що якщо у цей день віддати щось з дому, то сім’я втратить спокій.

Фото ілюстративне з відкритих джерел