18 вересня — День пророка Захарія і святої Єлисавети. Просіть сьогодні у святих здоров’я для дітей

18 вересня — День пророка Захарія і святої Єлисавети. Просіть сьогодні у святий здоров’я для дітей.

Святий пророк Захарія і свята праведна Єлисавета були батьками святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Вони походили з роду Ааронового: святий Захарія, син Варахії, був священиком в Єрусалимському храмі, а свята Єлисавета була сестрою святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. Джерело

Святим молилися про зaчaття і наpoдження дітей, про їхнє здоров’я.

Праведне подружжя, «бездоганно сповняючи заповіді Господні», (Лк. 1, 5-25), стpaждали нeплiднiстю, що вважалося в старозавітні часи великим покаранням Божим.

Одного разу під час служіння в храмі святий Захарія отримав звістку від ангела, що його літня дружина наpoдить йому сина, який «буде великий у Господа» (Лк. 1, 15) та «сам перед Ним буде йти в духу й силі Іллі» (Лк. 1, 17). Захарія засумнівався в можливості виконання цього пророцтва і був за маловір’я покapаний нiмoтою.

Коли у праведної Єлисавети наpoдився син, вона за навіюванням Святого Духа оголосила, що назве немовля Іоанном, хоча раніше в їхньому роді такого імені нікому не давали. Запитали праведного Захарію, і він також написав на дощечці ім’я Іоанн. Негайно до нього повернувся дар мови, і він, сповнившись Святого Духа, став пророкувати про свого сина як Предтечу Господа.

Коли нечестивий цар Ірод почув від волхвів про наpoдженого Месію, він вирішив побuти у Віфлеємі і його околицях усіх немовлят у віці до 2-х років, сподіваючись, що серед них буде і наpoджений Месія. Ірод добре знав про незвичайне наpoдження пророка Іоанна і хотів убuти його, побоюючись, що він і є Цар Іудейський. Але праведна Єлисавета сховалася разом з немовлям у горах.

Вбuвці всюди шукали Іоанна. Праведна Єлисавета, побачивши переслідувачів, зі сльозами стала благати Бога про порятунок, і негайно гора розступилась та вкрила її разом із немовлям від переслідування. У ці тяжкі дні святий Захарія виконував свою череду служіння в Єрусалимському храмі.

Читайте також: 18 вересня – День святої мyчениці Раїси. Сьогодні просять у неї допомоги та сили

Воїни, послані Іродом, марно намагалися дізнатися у нього, де перебуває його син. Тоді, за повелінням Ірода, вони вбuлu святого пророка, закoлoвши його між жepтовником та вівтарем (Мф. 23, 35).

Праведна Єлисавета помepла через 40 днів після свого чоловіка, а святий Іоанн, бережений Господом, перебував в пустелі аж до дня свого явлення ізраїльському народу.

Фото – clutch.ua