fbpx

19 серпня – Преображення Господнє

Свято Преображення Господнього є дуже древнім – перші згадки про нього датуються четвертим століттям нашої ери. Воно припадає на розпал Успенського посту, тому святкується відвідуванням церковного служіння і послабленням в харчуванні.

Преображення Господнє у 2017 році — дата свята

Слід зазначити, що Преображення Господнє у 2017 р., буде відзначатися в суботу — 19 серпня. Незважаючи на те, що це свято припадає на період одного з самих суворих православних постів — Успенського посту, в честь дня Преображення Господнього віруючим дозволяється їсти рибу, додавати в їжу олію, а також пити вино (в помірній кількості).

Історія свята

Саме свято Преображення, стало уособленням тих особливих подій, які відбулися за життя Ісуса Христа, про що оповідають євангелісти Матвій, Лука і Марк.

В цей день Син Божий зі своїм подвижниками Яковом, Петром та Іваном піднявся на гору Фавор. Ісус став молитися. Це відбувалося так довго, що його учні задрімали. Але прокинувшись, вони не повірили своїм очам: від всього тіла і одягу Ісуса Христа виходило незвичайний світло (яке в майбутньому назвали фаворским світінням).

Світло було чистим і ясним, що можна було з точністю стверджувати: подібного світла людство ще не бачило. Але ще більш дивним стало те, що в цей час Ісус вів бесіду з двома старозавітними пророками Іллєю та Мойсеєм, в якій обговорювалися майбутні події: рoзп’яття і смeрть. Всі троє учнів були вражені побаченим, але Ісус заборонив розповідати їм про це до того, поки відомі події не відбудуться.

Як святкувати Преображення Господнє 2017?

У миру свято Преображення Господнього також називають Яблучним Спасом (Середнім або Другим – між Медовим і Горіховим). Традиції святкування Спаса пішли ще з язичницьких часів і спрямовані на вшанування врожаю, подяки природі і початку збирання запасів на зиму. У день Преображення, вируючі ходять в церкву, щоб висвятити перший урожай яблук (в інших кліматичних поясах – виноград), після чого плоди можна вживати в їжу.

На Яблучний Спас люди готували яблучні пироги, варили варення, компоти, робили узвари, сушили яблука. Церква рекомендує відвідати в цей день Божественну літургію, після якої священики окроплюють святою водою принесені плоди.

Читайте також: 21 серпня день стане ніччю: на людство чекає неймовірне явище та стрімке зниження температури

Джерело.

You cannot copy content of this page