19 травня – Святого Іова: прикмети та що не можна робити цього дня

19 травня церква вшановує пам’ять Святого Іова. Був він праведною і благочестивою людиною. Всією душею був відданий Господу Богу і в усьому поступав згідно Його волі, віддаляючись від усього злого не тільки в справах, але і в думках, і вельми шанували його всі.

Господь благословив його земне існування і наділив праведного Іова великим багатством: у нього було багато худоби, землі, мав він багато слуг та маєтків. Було у нього аж семеро синів і три доньки. І всі між собою жили в любові та злагоді.

Одного разу сатана прийшов до Господа, і зухвало заявив, що недарма богобоязливим та благочестивим є Іова, бо Бог береже його і примножує його багатства, але якщо в нього це все відібрати, то перестане він благословляти Бога.

Тоді Господь відповів сатані: «Все, що є в Іова, Я віддаю в твої руки, тільки самого його не чіпай». Коли сатана все до останнього забрав, не згрішив Іов перед Господом ані серцем, ані устами, не вимовив жодного нерозумного слова. Тільки промовив: «Господь дав, Господь і взяв. Як же захотів Господь, так і сталося. Хай буде ім’я Господнє благословенне навіки».

Після цього Господь зцілив його paни і благословив Іову, давши вдвічі більше того, що він мав раніше. І народилися знову сім синів і три доньки, і прожив Іова ще 140 років.

В давнину вважали, що роса цього дня має цілющі властивості.

Іменини цього дня святкують: Василь, Денис, Іван, Іларіон.

Народні прикмети на 19 травня:

Туман вранці – опадів скоро не очікується.

Якщо 19 травня ясний день і рясна роса, буде хороший урожай огірків.

Немає роси вранці – погода буде мінятися.

Чути веселий спів птахів – чекайте гарної погоди.

Що не можна робити цього дня:

1.Цього дня не рекомендовано починати нові справи або планувати поїздки – це приведе до невдач.

Фото ілюстративне з відкритих джерел