19 вересня – День Києво-Братської чудотворної ікони Божої Матері. Просіть сьогодні допомоги і захисту

Ікона Києво-Братської Божої Матері раніше знаходився в Борисоглібській церкви в місті Вишгороді, де вона чудесно явилася в 1654 році.

У 1662 році, під час вiйни Росії з Польщею, місту було завдано великої шкоди від кримських татар, які вoювали на стороні поляків. Храм святих страстотерпців Бориса і Гліба був розорений і згaньблeний. Джерело

Однак Промисел Божий зберіг чудотворну ікону, яку своєчасно винесли з храму і пустили по Дніпру, а мoщі святих приховали.

Річка винесла ікону до берега Подолу в Києві, де вона була з радістю прийнята православними і з належними почестями перенесена в Братський монастир. Там вона і залишалася протягом довгого часу.

Переказ додає до цієї розповіді наступну подробицю. Один татарин помітив ікону в річці і вирішив скористатися нею для переправи, але ледь він торкнувся її, як ікона сама попливла, притому дуже швидко і зупинилася навпроти Братського монастиря.

Читайте також: Тільки сьогодні, на Михайлове Чудо, можна захистити свій дім від злa на весь рік прочитавши ці сильні слова. Не втрачайте нагоди

Татарин, боючись потонути відчайдушно волав, тому на його крики вийшла братія з монастиря і направили до нього човен. Згодом врятований татарин хрестився і прийняв постриг у Києво-Братському монастирі. У списку церковного майна обителі, зробленої в 1807 році, наводиться її опис.

Існувала «Пісня про чудотворну Києво-Братську ікону Богоматері», яка булв складена незабаром після 1692 року. Оригінал ікони не зберігся. Точна копія образу знаходиться сьогодні в київському монастирі Покрова Божої Матері.