fbpx

2 серпня День святого Іллі: що можна і не можна робити

Православні християни 2 серпня шанують пророка Іллю, який жив в IX столітті до нашої ери.

До прийняття християнства на Русі традиційно святкували День Перуна – слов’янського божества, який керував громом і блискавками. Його риси після успадкував старець Ілля пророк – розпорядник дощу, який, згідно з повір’ями, роз’їжджає по небу на вогненній колісниці і вражає блискавками нечисть.

Град, сильну грозу або пожежі в Ільїн день віруючі завжди сприймали як покарання згори. Однак опади 2 серпня, мають не тільки руйнівну силу, а й цілющі властивості: християни збирали дощову воду і вмивалися нею, щоб позбутися від вроків.

Традиційно в Ільїн день до церкви приносили символічну “жертву”, щоб задобрити суворого пророка: баранячу ногу, мед, горох або свіже жито.

Особливо знаменитий Ільїн день забороною на купання. Вважається, що починаючи з 2 серпня не можна занурюватися в водойми, плавати в озерах і річках. Віруючі називають відразу кілька можливих причин. Одні вважають, що з цього дня людини можуть потягти за собою водяні і русалки, на думку інших – вода стає нестерпно крижаною через підкову коня пророка, яка впала у воду, треті переконані: вода просто стає бурна.

Крім того, в Ільїн день не можна косити сіно, підчищати вулика, а також виганяти худобу, працювати в полі і вдома, щоб не розгнівати святого.

Цього дня потрібно піти до церкви, почитати молитви до всятого (їх ви знайдете також у нас на сайті) і уникати сварок.

You cannot copy content of this page