2 вересня – день пам’яті пророка Самуїла, коли потрібно накривати багатий стіл

В православ’ї 2 вересня – Самойлів день відомий як день пам’яті пророка Самуїла, вважався захисником і покзщвителем всіх селян і знедолених людей. 2 вересня вранці вирушали в церкву, щоб помолитися Самуїлу і попросити у нього гарної погоди – за прикметами, дуже важливо було встигнути закінчити їх до похолодання і початку дощів.

У церкві 2 вересня вшановують пам’ять пророка Самуїла («почутого Богом»). Відомо, що Самуїл з’явився на світ у досить складний час, коли люди ще не вірили в Бога і поклонялися ідолам. Завданням Самуїла було наставлення народу на шлях істинний. Зробити це було досить складно, оскільки в той час при владі перебував первосвященика Ілля і моральне розкладання людей в Ізраїлі досягло апогею.

Зовсім скоро на ізраїльтян напали племена філістимлян, які захопили відому святиню – Ковчег Нового Завіту. Але Самуїл одразу закликав одноплемінників до покаяння, знайшов слова для того, щоб надихнути їх боротися за свою свободу. Вважається, що саме після цього почалося відродження народу. Цьому значною мірою сприяли так звані «пророчі сомни» Самуїла, які дозволяли пробудити в людях патріотизм. Зовсім скоро Самуїл став верховним суддею і правил дуже мудро.

Однак, коли він постарів, люди злякалися, що після смepті Самуїла знову почнеться анархія. Саме тому, вони звернулися до Самуїла з проханням призначити правителя, який стане його наступником. Самуїл помолився Богу, і той велів зробити так, як просять люди, але попередив, що це спричинить за собою нещастя. Тоді Самуїл призначив своїм наступником Саула, таємно помазавши на царство Давида.

Читайте також: Гороскоп на тиждень з 3 по 9 вересня

На Русі Самуїл вважався заступником чоловіків. Тож, 2 вересня вшановували представників сильної статі. Важливо було приготувати багато смачних страв, щоб господар будинку наївся і залишився задоволений частуванням. До речі, оскільки 2 вересня з’являлася велика кількість грибів, то їх часто можна було побачити на столі. Особливою популярністю в народі користувався смажена картопля з грибами.

Народні прикмети на 2 вересня

Журавлі високо і не поспішаючи летять – згідно з прикметами осінь буде теплою

2 вересня багато горобини зросло – восени буде багато дощів

2 вересня потрібно обов’язково накрити багатий стіл, щоб господар був завжди добрим і ситим – тоді у нього і робота буде сперечатися

Джерело.