2 вересня – День пророка Самуїла – особливий день для кожної жінки. Ось що має зробити кожна з нас

У церкві 2 вересня вшановують пам’ять пророка Самуїла («почутого Богом»). Відомо, що Самуїл з’явився на світ, коли люди ще не вірили в Бога і поклонялися ідолам. Завданням Самуїла було настанова народу на шлях істинний. Зробити це було досить складно, оскільки в той час при владі перебував первосвященик Ілля.

Зовсім скоро на ізраїльтян напали племена филистимлян, які захопили найвідомішу святиню — Ковчег Нового Завіту. Але Самуїл тут же закликав одноплемінників до покаяння, знайшов слова для того щоб надихнути їх боротися за свою свободу. Вважається, що саме після цього почалося відродження народу. Джерело

Зовсім скоро Самуїл став верховним суддею і правив дуже мудро. Однак, коли він постарів, люди злякалися, що після смepті Самуїла знову почнеться анархія. Саме тому вони звернулися до Самуїла з проханням призначити правителя, який стане його наступником. Самуїл помолився Богу, і той велів зробити так, як просять люди, але попередив, що це спричинить за собою нeщастя. Тоді Самуїл призначив своїм наступником Саула.

На Русі Самуїл вважався заступником чоловіків. Тому 2 вересня вшановували представників сильної статі. Важливо було приготувати багато смачних страв, щоб господар будинку наївся і залишився задоволений частуванням. До речі, оскільки 2 вересня з’являлася велика кількість грибів, то їх часто можна було побачити на столі. Особливою популярністю в народі користувалася смажена картопля з грибами.

Читайте також: Звичайний віник може очистити дім від негативу і хвороб, a залучити добробут і гроші. Ось в який день варто підмітати в оселі

Цей день був повністю присвячений бурякам, в народі говорили, що «свєкольніца — дівкам невільниця», оскільки за традицією робота з прибирання цього овоча була чисто дівочою — ні чоловіки, ні жінки не підходили до бурякових грядок. Робота ця була важкою, але вважалося, що чим нижче кланяєшся грядці, тим більше вона дає дівчині здоров’я. Говорили: «Хочеш рум’яне личко та красу не втратити — треба бурякам сподобатися».

Прикмети 2 вересня:

Якщо у кротів нори виходять на північ — зима буде тепла

Польові миші перебираються ближче до села — до холодної зими

Журавлі високо і не поспішаючи летять — згідно з прикметами осінь буде теплою

2 вересня багато горобини виросло — восени буде багато дощів

2 вересня потрібно обов’язково накрити багатий стіл, щоб господар був завжди добрим і ситим.