fbpx

21 листопада – День Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил. Архангелів Гавриїла, Рафаїла, Уріїла, Селафіїла, Єгудіїла, Варахіїла та Єреміїла.

В цей день потрібно щиро проситі святих про пітримку.

День пам’яті Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття. Відзначається свято у листопаді – дев’ятому місяці від березня ( в давнину з березня місяця починався рік) – відповідно до числа 9-ти чинів Ангельських. Восьмий же день місяця вказує на майбутній Собор усіх Сил Небесних у день Страшного Суду Божого.

Ангельські чини поділяються на три ієрархії – вищу, середню і нижчу. Кожну ієрархію становлять три чини.

Архангели благовістять про велике і преславне, відкривають таємниці віри, пророцтва і розуміння волі Божої, зміцнюють у людях святу віру, просвітлюючи їхній розум світлом Святого Євангелія.

Ангели найбільш близькі до людей. Вони сповіщають про наміри Божі, наставляють людей до доброчесного і святого життя. Вони зберігають віруючих, утримують від падінь, відновлюють занепалих, ніколи не залишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми забажаємо.

Усі чини Небесних Сил мають загальну назву Ангелів – по суті свого служіння. Господь відкриває Свою волю вищим Ангелам, а вони, своєю чергою, просвічують інших.

Над усіма дев’ятьма чинами поставлений Господом святий Архистратиг Михаїл (ім’я його в перекладі з єврейської – “хто як Бог”) – вірний служитель Божий.

За Церковним переказом, змальованим у службі Архистратигу Михаїлу, він брав участь у багатьох старозавітних подіях. Під час виходу ізраїльтян з Єгипту він очолював їх у вигляді стовпа хмарного вдень і стовпа вогняного вночі. Через нього з’явилася Сила Господня, що знищила єгиптян і фараона, які переслідували ізраїльтян. Архістратиг Михаїл захищав Ізраїль у всіх негараздах.

З Писання і Священного Передання відомі також Архангели: Гавриїл – фортеця (сила) Божа, провісник і служитель Божественного всемогутності; Рафаїл – лікування Боже, цілитель людських недуг; Уриїл – вогонь чи світло Боже, просвітитель; Селафіїл – молитовник Божий, що спонукає до молитви; Єгудиїл – славить Бога, що зміцнює тих, хто трудиться для слави Господньої, і клопочеться про відплату їм за подвиги; Варахіїл – роздавач благословення Божого на добрі справи, що просить людей милості Божої; Єреміїл – піднесення до Бога.

You cannot copy content of this page