21 листопада одне з найважливіших свят – Собор Архистратига Михаїла: що можна і не можна робити та про що потрібно просити небеса

Цього дня кожному християнину треба відвідати церкву і просити допомоги на захисту у Архангела.

У православному світі 21 листопада відзначають велике свято Собор Архистратига Михаїла. Його образ символізує вічну перемогу добра над темними силами та злом. У народному календарі дату назвали Михайлів день.

Цьоо дня обов’язково треба примиритися з усіма, з ким напружені стосунки, пробачити минулі кривди. Суворо забороняється в Михайлів день сваритися, скандалити та навіть підвищувати голос.

У святковий день святого Михайла у наших предків заборонялася важка фізична робота. Порушували заборону тільки заради благих справ. Люди вірили, що обов’язково покарання зазнає той, хто буде 21 листопада трудитися заради корисливої мети.

На Михайлів день існує ряд заборон, яких намагається дотримуватися будь віруюча людина.

Що заборонено:

Мити голову. Вважалося, що якщо помити голову, можна змити весь розум.

Рубати сокирою або різати, а то Михайло може образитися і покарати.

Переслідувати корисливі цілі і робити щось тільки заради своєї вигоди.

Відмовляти в допомозі тим, хто її потребує.

Сваритися чи сперечатися. Адже вважається, що Михайлів день – найкращий час для примирень.

Категорично забороняється робити прибирання в будинку – це велике свято, а значить проводити його у буденних справах гріх. Однак, ця заборона не стосується приготування їжі до святкового столу.

Ще в цей день не слід обманювати і робити комусь шкоду. Адже архангел Михаїл – це борець за правду і добро, а значить це неповага до нього.