21 травня – Іоана Богослова: прикмети та що не можна робити цього дня

21 травня церква вшановує пам’ять Святого апостола і Євангелиста Іоана Богослова. Він був одним з трьох учнів, яких Господь особливо наблизив до Себе. Святий був свідком багатьох чудес Господніх і був присутній на Преображенні Господньому на Фаворі.

Під час Таємної Вечері він сидів за столом поруч з Господом і за знаком апостола Петра, припавши до гpyдей Ісуса, запитав про ім’я зрадника. Саме Іоану Христос доручив турботу про свою матір Марію після його cмеpті.

Апостол пройшов багато міст проповідуючи язичникам віру у Христа та Святе Євангеліє. Його проповіді супроводжувалася великими чудесами, і число людей, що почали увірувати збільшувалось з кожним днем. Святий вигнав багато бісів, а також зцілив дуже багато хворих і немічних.

В той час, за правління імператора Нерона, відбувалися гоніння на християн. Апостола Іоана за сповідання віри в Христа віддали на суд в Римі. Проте Господь не залишив його і і всіляко оберігав.

У день пам’яті Іоана Богослова потрібно бути щирими і милосердним, обов’язково допоможіть ближньому і тим, хто цього потребує.

Іменини цього дня святкують: Адріан, Арсеній, Іван.

Народні прикмети на 21 травня:

Іде дощ – буде багато грибів цього року.

Черемха цвіте рясно – літо буде дощовим.

Місяць покритий серпанком – незабаром погода погіршиться.

Що не можна робити цього дня:

1.Не рекомендується в цей день гніватися і лихословити, потрібно провести це свято в гармонії з собою і оточуючими людьми.

Фото ілюстративне з відкрити джерел