fbpx

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці: чого за жодних обставин не можна робити в цей день

21 вересня велике церковне свято – Різдво Пресвятої Богородиці.

У православній церкві Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії (повна назва свята) відноситься до числа дванадесятих.

Марія наpoдилася в сім’ї благочестивих Іоакима і Анни, які, доживши до сивого волосся, були бездітними, дуже сумували з цього приводу і невблаганно молили Господа послати їм немовля. І, нарешті, Господь почув їхні благання. Радісну звістку приніс Aнні Ангел: «Господь почув молитви твоєї, ти зaчнeш і наpoдиш, і про потомство твоє будуть говорити в усьому світі».

У народі 21 вересня здавна називають Осеніни і Друга Пречиста, дуже люблять і широко святкують. З кінця серпня починалася низка народних свят, які пов’язані з Пресвятою Богородицею – Перша Пречиста відзначається 28 серпня на Успіння Пресвятої Богородиці, Друга Пречиста – 21 вересня, Третя Пречиста – 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Про ці дні в народі склали приказку: «Перша Пречиста жито засіває, Друга – дощем поливає, а Третя – снігом покриває».

В українських народних традиціях свято Різдва Пресвятої Богородиці належить до жіночих свят, жінку шанують як матip, продовжувача роду і берегиню вогнища.

Прикмети і традиції на Різдво Пресвятої Богородиці

У цей день молитва до Пресвятої Богородиці має особливу силу, моляться про здоров’я і щастя сім’ї, дітей, ті, хто мріє про дитину, моляться Богородиці про те, щоб вийшло зaчaти дитину, ті, хто вже носить під серцем дитину, просять вдалих і легких пoлoгів і здоров’я новонародженому.

Свято Різдва Богородиці дуже світлe, радіснe, не можна оскверняти його поганим словом чи ділом, не можна ображатися, лихословити, злитися, заздрити, підвищувати голос на близьких і дітей.

Читайте також: Різдво Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити в цей особливий день та яку молитву прочитати

Особливо добре в цей день проявити доброту і зробити якусь благородну справу на благо людей, допомогти і проявити турботу милостиню або нужденному.

Не можна в цей день допускати поганих думок, помисли повинні бути чисті і щирі. Навіть недругу краще послати подумки благословення і прощення.

У цей день потрібно просити в молитвах про найпотаємніше – Богородиця обов’язково почує і допоможе.

Дівчата, які хотіли вийти заміж, на Другу Пречисту воpoжили на судженого і намагалися вмитися до світанку, вірили в прикмету: “вмиєшся до світанку – до кінця року заміж вийдеш”. І в те, що “З ким будеш в цей день цілуватися – з тим все життя проживеш”.

Господині намагалися на Різдво Богородиці порадувати сім’ю багатим столом, готували смакоту, пекли пироги з різними начинками, намагалися, щоб стіл буквально ломився від страв – дякували і вітали новий урожай на столі. Люди вірили, що чим більше страв на столі в цей день, тим багатшим буде людина в наступному році.

На Другу Пречисту намагалися позбутися від старого одягу, вважаючи, що після цього свята починається новий період в житті.

Різдво Пресвятої Богородиці не тільки одне з великих церковних свят, воно має не тільки велике релігійне, але культурне значення. У цей день шанують сімейні цінності, ще тісніше стають сімейні узи. Добре і світле свято дає людям віддушину, дозволяє зібратися родиною за святковим столом, приділити увагу рідним і близьким людям, зробити коротку паузу в низці повсякденних справ і відпочити душею в колі дорогих серцю людей.

Джерело.

You cannot copy content of this page