22 червня – Святого Кирила: прикмети та що не можна робити цього дня

22 червня церква вшановує пам’ять Святого Кирила, архієпископа Олександрійського. Він народився і виховувався в знатній і благочестивій християнській сім’ї. Багато часу приділяв вивченню Святого Письма і пошуку істини християнської віри.

Свого часу Кирило багатьох язичників навернув до віри Христової. Довго і наполегливо боровся з єресями, за що і пoплативcя життям. Більше 30-ти років Святий очолював Олександрійську церкву і залишив після себе велику кількість праць.

В давнину говорили: «На Кирила- кінець весни, почин літу». Саме 22 червня починалася літня спека, встановлювалася стабільно тепла погода. Існувала прикмета, згідно з якою саме 22 червня сонце віддає землі усю свою силу. Саме тому, цього дня проводили велику кількість обрядів, покликаних задобрити сонце, щоб отримати восени багатий урожай.

Вважали, що 22 червня починаються найкоротші ночі в році, а літо повністю вступає в свої права. Після цього день поступово почне зменшуватися. Дітей вранці цього дня випускали бігати по траві босоніж, говорили, що всі трави 22 червня цілющі і загартовують, даруючи міцне здоров’я на весь рік.

Іменини цього дня відзначають: Олександр, Олексій, Іван, Кирило, Маріанна, Марія, Марфа, Рафаїл, Текля.

Народні прикмети на 22 червня:

Багато ягід у цей час – зима буде холодною.

Ворони часто кричать – чекайте опадів.

Мурашки навколо мурашника зібралися – до погожого сонячного дня.

Вранці грім прокотився по небу – чекайте тривалої негоди.

Що не можна робити цього дня:

1.В цей день не можна вдаватися до смутку і перебувати в поганому настрої.

Фото ілюстративне з відкритих джерел