22 грудня – День святої Анни: що потрібно зробити кожній жінці в цей особливий день, а що робити заборонено

У народі в День святої Анни прийнято було молитися святій про дарування дітей. Ще 22 грудня відбувається святкування чудотворної ікони Божої Матері «Несподівана радість».

Перед іконою Божої Матері “Несподівана Радість” моляться про зцілення від душевних недуг, про навернення заблукалих, про спокуту гріхів, за дітей, при глухоті.

Жінкам при надії в цей день було прийнято постити. Вони просили в цей день у Всевишнього подарувати їм легке народження дітей.

22 грудня бджолярі вважали своїм святом. Після ранкової служби вони йшли в бджоляник, де розташовувалися вулики. Ворушили кожен вулик і читали спеціальні замовляння. Згідно з повір’ям, такий ритуал допомагав в наступному році отримати багато меду.

У цей день без особливої потреби з дому намагалися не виходити. Вірили, що вечорами дикі звірі збираються в зграї і небезпечні на людей.

Що не можна робити в День Анни:

Жінкам у День святої Анни не можна шити, в’язати, вишивати та й взагалі брати голку або нитку до рук – інакше заболить голова.

Крім того, в це свято заборонено прати і прибирати, рекомендується зовсім відмовитися від будь-якої роботи.

Жінкам, які в очікуванні немовляти на Анну Зимову не можна переступати через гострі предмети, щоб не нашкодити малюкові.

Народні прикмети на 22 грудня

Якщо сніг випав впритул до огорожі, то літо неврожайним буде. А ось якщо є проміжок, то очікується хороший урожай.

Багато інею на деревах або снігові замети утворилися – буде рік врожайним.