22 квітня – вшанування пам’яті преподобного мученика Вадима Персидського. Що потрібно зробити в цей день?

22 квітня для православних віруючих це дата вшанування пам’яті преподобного мученика Вадима Персидського, архімандрита.

Традиції свята
За звичаєм на свято люди ходили до джерел, чистили їх і примовляли: «Підземна водиця, відмикаємо тобі шляхи весняні». Після цього з джерел брали воду, вмивалися нею і пили її. У народі вважалося, що це зміцнить здоров’я. Джерело

З давніх часів 22 квітня проводиться обряд ворожіння на xвору людину з джерела. Для цього потрібно піти до води, ні з ким не розмовляти по дорозі, помолитися на чотири сторони і запитати у води, чи видyжає та людина, за яку молились. Якщо вода залишиться гладкою і чистою, значить, людина буде здоровою, і на неї чекає довге життя. Якщо вода почне булькати або вирувати – треба чекати гіршого.

Читайте також: Надзвичайні поради 60-ти річних жінок для 30-ти річних. Після прочитаного Ви зовсім по-іншому глянете на життя!

На Вадима Ключника починають виганяти худобу. Цим селяни перевіряють землю на полях, чи готова вона до початку робочого сезону. Беруть грудку грунту, трохи здавлюють, а потім кидають униз. Якщо вона розсипається, то земля готова до роботи. Якщо вона волога, значить потрібно почекати.