fbpx

22 липня – день св. Марії Магдалини: отже, три вказівки жінкам

Чи не ціле Євангеліє ми читаємо про учнів Ісуса й Апостолів.

Можна мати враження, ніби жінки там з’являються тільки в деяких виняткових ситуаціях.

А однак за Ісусом ходило багато жінок, і саме жінок ми зустрічаємо під хрестом.

Отже, три вказівки від Марії Магдалини.

1. Жінки у тлі

«Були ж і жінки, що дивились здалека, між ними Марія Магдалина, і Марія, мати Якова Молодшого та Йосії, і Саломія, що вони, як Він був у Галілеї, ходили за Ним та Йому прислуговували; і інших багато, що до Єрусалима прийшли з Ним» (Мк 15, 40-41). У нинішньому прогресивному світі це може прозвучати навіть образливо: «прислуговували». Ми вже не хочемо бути служницями, ми хочемо бути як чоловіки — апостолками, проповідницями, ученицями Ісуса. Тут і там з’являються голоси, що вже час погодитися на висвячення жінок. Має бути рівноправність! Натомість під хрестом ми зустрічаємо тих, які ходили слідом, прали, готували, прибирали і про яких нічого великого не почуємо. Де в цей момент були великі Апостоли? Всі — за винятком молоденького Йоана — просто-напросто перелякалися. Чи ж не потрібно нам щось сказати про щоденну тиху послугу? Так, власне, виробляється вірність.

2. Сім злих духів

Святий Марко згадує, що Марія Магдалина була тією, «з якої Ісус вигнав сім злих духів» (див. Мк 16, 9). Це важливо, оскільки в найсуттєвіший момент історії спасіння обік безгрішної Марії з’являється жінка з трагiчним минулим. Тут не йдеться про якісь малі спотикання у духовному житті, а про повне відвернення від Бога та дозвіл злим духам заволодіти собою. Може виявитися, що це найкраща Добра Новина з усього Євангелія, бо якщо найвитривалішою і найвірнішою виявилася саме Марія Магдалина, то це надія для кожної з нас без винятку! Не даймо своєму минулому залякати нас, Бог хоче, аби ми довірилися Йому і йшли далі з відвагою.

3. Свідчення

Вірність сильних жінок, що стояли під хрестом, буде прещедро винагороджена. То вони першими стануть свідками Воскресіння. Але їхня присутність має ще інший вимір. Якщо тільки вони на власні очі бачили смeрть Ісуса, то їхнє свідчення було абсолютно ключовим для нашої віри — бо тільки вони могли підтвердити, що Ісус воістину пoмер і воістину воскрес. Однак, стоячи на Голготі, жодна з них не мала перед очима ані цінної нагороди, ані важливості подій, що розгорталися. Під хрест їх привела любов. Не та романтичnа й кольорова із казок та серіалів, а та справжня, яка нерозривно пов’язана з вірністю й готова зректися себе заради іншої людини. Зустріч Порозмовляй із Марією Магдалиною та іншими жінками під хрестом. Запитай їх, скільки їм коштувало, аби дійти з Ісусом аж на Голготу, і звідки вони взяли відвагу, щоб дотримати вірності аж до самого кінця.

Читайте також:Про Матір або Материнська любов найсвятіша

За матеріалами видання: CREDO

You cannot copy content of this page