22 січня – особливе свято – День Пилипа: Що має зробити кожна жінка в цей день

22 січня день Ангела відзначають: Петро, Пилип, Антоніна, Пахом, Захар, Пантелій, Євстрат

Православна церква сьогодні вшановує пам’ять святителя Пилипа (1507-1569), митрополита Московського і всієї Росії. Дні йдуть на збільшення, за вікном міцнішає мороз. По погоді дня визначали, яким буде вересень:

  • сніг йде – дощовим;
  • суха і сонячна погода – спекотним.
  • 22 січня: традиції, звичаї і обряди на “Пилипів день”

У цей день говорили: «Прийшла пора, турбот гора». Після тривалої низки свят у людей накопичилося безліч справ. У будинку прибирали, перепирали одяг і білизна. Всі ці турботи лягали на плечі господині будинку, про яку в народі говорили: «Не та господарка хороша, що красиво говорить, а та, яка борщ смачно варить». Джерело

22 січня було прийнято йти в лазню, щоб відмитися і змити Святки. Люди вірили, що в цей день у банника (духа, що мешкає в лазні) можна взяти шапку-невидимку. Для цього в парну потрібно зайти найостаннішим і під підошву лівого чобота покласти хрестик. Сісти обличчям до стіни і лаяти все на світі.

Згідно з повір’ям, вийде дідок-банник і протягне шапку-невидимку. Також вірили, що в цей день можна просто знайти чарівну річ при відвідуванні парної, тому що банник залишає її хорошим людям.

Народні прикмети на 22 січня, чого не можна робити

Якщо день на Пилипа ясний, значить, рік буде врожайним і благополучним.

Якщо ворони і галки 22 січня сидять на верхівках дерев, то морози, за цією прикметою, незабаром посиляться.

Якщо людина народилася в день Пилипа, то вона буде хорошим миротворцем. Також в якості оберіга їй рекомендується носити алмаз.

Читайте також: Коли у лютому відкриваються небеса і чути кожне прохання?

22 січня потрібно обов’язково сходити в лазню, щоб “змити з себе Святки” – всю святкову безпечність, що допоможе швидше взятися до роботи.

Якщо ворони і галки сидять на снігу – прикмета до того, що можна очікувати потепління.

Якщо ж вони збираються на верхівках дерев – невдовзі похолодає.

Якщо кішка залазить на піч – це віщує морози. Якщо лежить догори черевом – чекайте відлиги. П’є багато води – чекайте негоди.