fbpx

23 червня – День Тимофія, коли можна дізнатися своє майбутнє

В народі 23 червня часто називали «мишачим днем», оскільки старі люди часто казали, що вони бачать на гумнах великі стада мишей. Звичайно, це було всього лише явище, але нічого доброго воно не віщувало.

У православній церкві 23 червня вшановують пам’ять мученика Тимофія, який також відомий як єпископ Прусський.

Цікаво, що у слов’ян також існувало таке свято, як Агафена Купальниця, і саме воно асоціювалося з початком купального сезону, хоча іноді купалися вже 21 червня. Однак все-таки загальне переконання було таким, що на Агафену, 23 червня, точно можна вирушати до водойм. При цьому все, що було пов’язано з лазнею і водою в цей день, сприймалося виключно позитивно.

Селяни 23 червня повсюдно топили лазні, а віники заготовляли на весь рік. Після обіду жінки запрягали коней і вирушали в ліс для того щоб наламати березових гілок. Також віники могли робити з вільхи, черемхи, липи, верби, смородини, горобини, калини й інших рослин. Цікаво, що віники були рuтуaльнuми і відрізнялися залежно від свого призначення.

Так, існували віники, які використовували для лазні, а іншими обмітали корів, які нещодавно отeлuлuсь. Також були віники, які перекидали через голови і кидали на дах лазень, щоб дізнатися своє майбутні. Якщо віник 23 червня падав вершиною до цвинтарю, то людина, яка його кинула, по прикметі, пoмрe.

Прийнято було обов’язково паритися в лазні на Агафену, використовуючи різні лікарські трави. Так, наприклад, поширене 23 червня було парення з віниками з пахучої м’яти, папороті, полину, ромашки і т. д.

Готували спеціальну кашу для жебраків. Іноді збиралося близько 300 осіб жебраків, і в цей день вони могли пообідати за рахунок села, яке готувало їжу в складчину.

Прийнято було збирати 23 червня лікарські трави, читати самостійно складені молитви. Дівчата одягали найкраще вбрання, після чого ходили з будинку в будинок зі словами: «Помийте» – вважалося, що після цього потрібно дати щось із прикрас (стрічки, намисто, сережки і т. д.).

Народні прикмети на 23 червня

  • Задушлива погода на сході сонця – буде дощ.
  • Мокриця цвіте з самого ранку – прикмета того, що буде гарна погода.
  • Якщо бачаться вовки, то це передбачає масовий падіж худоби.

Читайте також: 10 сновидінь, які ні в якому разі не можна ігнорувати

  • Зграї ворон привиділися – чекай повального мору.
  • Якщо людина нaродuлася 23 червня, то в якості оберега їй слід носити смарагд і гранат.

Джерело.

You cannot copy content of this page