23 червня – Святого Тимофія: прикмети та що не можна робити цього дня

23 червня церква вшановує пам’ять Святого мученика Тимофія, єпископа Пруського. За чистоту і святість життя він отримав від Господа дар чудотворення. Свого часу Тимофій багатьох язичників навернув до віри Христової.

Імператор Юліан ІІ, почувши про діяння святого Тимофія, відправив його до в’язниці, але і там святитель продовжував Євангельську проповідь. Правитель знову заборонив йому проповідувати, але Святий безбоязно продовжував поширювати християнську віру, за що пoплативcя своїм життям.

В давнину 23 червня вважали важким днем. Говорили, що в цей день по землі активно бродять примари. Також в народі цей день отримав назву – «мишачий день». Побачити велику кількість мишей 23 червня вважалося, вкрай негативною прикметою.

Іменин цього дня відзначають: Олександр, Олексій, Андрій, Анна, Антоніна, Василь, Герасим, Іван, Ігнатій, Ілля, Інокентій, Кузьма, Макар, Микола, Павло, Семен, Тимофій.

Народні прикмети на 23 червня:

Мурашки поховалися в сонячний день – чекайте негоди.

Павуків ніде не видно – погода буде мінятися.

Якщо на Тимофія засуха, то в цей день добра не чекайте.

Що не можна робити цього дня:

1.В цей день не рекомендовано брати або давати в борг. Також день вважається несприятливим для вирішення будь-якого роду фінансових питань.

2.Цього дня не можна скупитися і відмовляти в допомозі нужденним.

Фото ілюстративне з відкритих джерел