24 березня розпочнеться друга седмиця Великого посту, коли мовчання, тиша і покора моють особливе значення

Друга седмиця Великого посту почнеться 24 березня з спогадів про святителя Григорія Палама. Він вважається заступником мовчальників і молитовників. У далекому минулому ці люди були відрізані від усього світу, вони ховалися в печерах під горою Афон, зберігаючи в своїх душах тишу і смиренність. Цей тиждень дуже багато важить для кожного віруючого, оскільки всім нам час від часу потрібно нагадувати собі про те, що таке мовчання.

Друга седмиця Великого посту і суть мовчання

Сучасне життя кожної окремої людини наповнена суєтою і гамором. Інформаційний шум супроводжує нас скрізь: і вдома, і на відпочинку, і на роботі. Він же стає причиною дискомфорту, порушення здоров’я, нервозності і апатії. Навіть наші думки перебувають у постійній напрузі і пошуку вірного рішення.

Все це негативним чином відбивається на нашому самопочутті, робить нас нервовими, напруженими, дратівливими, заважає спілкуватися з Господом і слідувати покликом серця. Але ж вихід на подив простий: потрібно лише вміти відсіювати цей шум і навчитися чути голос свого внутрішнього Я.

З настанням другого тижня Великоднього посту всім нам слід зібратися з думками, розібратися з емоціями і прогнати суєту зі свого життя. Важливо відкинути зайвий шум і сторонні звуки, присвятити себе цілком тиші і спокою. Адже тільки так можна почути себе, свою душу і голос Божий. Лише коли все замовкає, життя наповнюється сенсом і духовністю.

Другий тиждень Великого посту: спогади Григорія Палами

Георгій Палама пішов на гору Афон і присвятив себе Богові. Але чому церква в другу седмицю Великого посту згадує про буття і навчаннях святителя? Справа в тому, що Григорій Палама затвердив, що божественну енергію, яка підтримує цей світ, істинно віруюча людина може побачити ще за життя.

До таких подій він відносив божественне світло, яке зійшло на апостолів, а також світіння, яке бачили багато релігійних подвижників в результаті найвищої чистоти, молитов і постійних духовних практик, що з’єднують розум з Господом. Завдяки святителю була викладена головна мета християнської віри. Це – обоження, коли віруючий по милості Всевишнього з’єднується з ними шляхом нетварной енергії.

Читайте також: Залишились ми з чоловіком у біді в чужій країні, тоді я цілу ніч молилася і зранку сталось диво. Якщo у вас важкий період в житті – прочитайте цю молитву прямо зараз

Слід зазначити, що вчення Григорія не було чимось новим для церкви. Його світогляд на кшталт багатьом навчань найсвятіших осіб. Однак саме Григорій Палама найбільш зрозуміло висловив щире розуміння цього головного питання для кожному, хто вірує.

Тому на другому тижні Великого посту ми згадуємо Григорія, і православна церква розповідає нам про таємниці світла. Якщо ми дійсно хочемо побачити Боже чудо, то зобов’язані пізнати таємницю світла через мовчання і покору.