24 травня – Кирила та Мефодія: прикмети та що не можна робити цього дня

24 травня церква вшановує пам’ять Святих Кирила та Мефодія. Вони народилися в знатній і благочестивій сім’ї, в грецькому місті Солуні. Мефодій був старшим із семи братів, а святий Костянтин (Кирило – його чернече ім’я) – наймолодшим.

Святий Мефодій спочатку був у військовим. Правив одним із слов’янських князівств, де і вивчив слов’янську мову. Після 10 років керування, Святий Мефодій прийняв чернечий постриг в одному з монастирів на горі Олімп.

Костянтин з дитинства був дуже здібним і старанним. Він досконало опанував всі науки свого часу і багато мов. За свій розум і видатні знання Святий одержав прізвисько Філософа (мудрого).

Згодом Костянтин прийняв сан ієрея і був призначений хранителем патріаршої бібліотеки при храмі Святої Софії, але через деякий час покинув столицю і таємно пішов у монастир. Після недовгого перебування у монастирі, Святий віддалився до свого брата Мефодія на Олімп, проводячи час в безперервній молитві.

Після наказу імператора, брати повернулися з монастиря, і були відправлені до хазарів для євангельської проповіді. Завдяки братам Кирилу і Мефодію, а також їхнім учням у 863 році була складена слов’янська абетка і був здійснений переклад на слов’янську мову книг, без яких не могло відбуватися Богослужіння: Євангеліє, Апостол, Псалтир та деякі служби.

Невдовзі папа Римський затвердив богослужіння слов’янською мовою, а книги, перекладені братами наказав покласти в римських церквах і правити літургію на слов’янській мові.

В давнину 24 травня називали Мокій Мокрий, так як в цей день часто йшли дощі. Працювати на землі заборонялося, щоб град не зашкодив посівам.

Іменини цього дня святкують: Олександр, Йосип, Кирило, Костянтин, Мефодій, Михайло, Ростислав.

Народні прикмети на 24 травня:

Іде дощ цього дня – влітку теж буде багато опадів.

Туман стелиться по землі – літо буде дощовим.

Схід сонця багряний – буде багато гроз влітку.

Спекотна і суха погода – літо теж буде спекотним.

Що не можна робити цього дня:

1. У цей день не можна виконувати посівні роботи, щоб град не побив урожай.

Фото ілюстративне з відкритих джерел