fbpx

1 квітня – Вербна неділя: що слід зробити з гілочками освяченої верби

У 2018 році Вербна неділя припадає на 1 квітня. Багато з нас йдуть на Вербну неділю до церкви, щоб освятити гілки верби. Але чи знаєте ви, що з ними робити далі? І те, що освятити гілочки можна вже в суботу ввечері. А ще ці гілочки можуть допомогти зміцнити здоров’я дитини і навіть допомогти в зaчaтті!

Про все це та багато іншого ми зараз вам розповімо. І можливо саме ця інформація допоможе відчути всю красу цього весняного свята відродження і надії.

Освячуються гілочки верби в церкви в суботу (на вечірній службі) і в неділю (на ранковій). Так що вибирайте самі, коли краще відправитися до церкви. Але в суботу зазвичай на службах людей менше, а значить, ваш малюк може побачити і зелене море гілок в руках людей, і посмішки на обличчях, і почує урочисте звучання молитов.

Що потім робити гілочки верби

У чистий четвер потрібно дістати одну гілочку верби і до сходу сонця заварити в окропі (опустіть гілочку в 1 л окропу, проваріть 1-2 хвилини, вимкніть і дайте настоятися 10-15 хвилин). Цим відваром слід умитися і ополоснуться – такий pитyал сприяє наданню сил і здоров’я.

У день, коли печуться паски, гілочка верби також стане помічницею. Саме нею закріплюються різноманітні прикраси на пасках (голубки, квіти і т.д. з тіста). Її також можна використовувати в якості зубочистки під час запікання м’яса – оскільки всі страви, які зазвичай готують господині до Великодня, вважаються особливими, процес їх приготування теж стає не зовсім традиційним.

Читайте також: Вербна неділя: цікаві факти, звичаї, прикмети

За старих часів існував ще один спосіб використання гілочок верби – для успішного зaчaття. Жінці, яка не могла зaвaгiтніти, належало з’їсти десять вербових бруньок через п’ять днів після закінчення кpитичних днів. Сьогодні цей спосіб викликає чимало скептичних посмішок, але, врешті-решт, в це свято головне все-таки не логіка, а віра.

Гілки верби протягом року повинні стояти біля ікон. А через рік їх потрібно спалити або викинути в річку. В сміття їх викидати в жодному разі не можна.

Джерело.

You cannot copy content of this page