25 червня – Преподобного Петра: прикмети та що не можна робити цього дня

25 червня церква вшановує пам’ять преподобного Петра Афонського. Святий народився в VII столітті. За походженням він грек. Під час війни з сирійцями святий Петро був узятий в пoлoн і відправлений до в’язниці.

Там він став дотримуватися строгого посту, старанно молився і просив у Святого Миколая Чудотворця заступництва перед Богом. Невдовзі Святий Миколай з’явився Петрові уві сні і порадив покликати на допомогу Святого Симеона.

Після молитовних прохань Святий Миколай і Святий Симеон разом з’явилися до Петра. Двері темниці відкрилися, він вийшов на свободу і відразу відправився до Риму, де прийняв чернечий постриг.

Після цього Петрові уві сні явилася Матір Божа і вказала місце, де він повинен жити до кінця своїх днів – Святу Гору Афон. Преподобний провів у безлюдних місцях Святої Гори 53 роки і відійшов до Господа.

В давнину цього дня вшановували сонце, а день отримав назву – Петро Сонцеворот, Петро – Капусник. Люди знаходили найвищі місця і звідти зверталися до сонця за допомогою, просили подарувати більше сонячних днів і дякували за все.

Рибалки обов’язково 25 червня повинні були відвідати озеро з вудкою. Господині готували рибні страви. Вважалося, що 25 червня – останній день, коли можна було висадити в землю капусту, а також в полі сіяли пізню гречку.

Іменини цього дня відзначають: Андрій, Ганна, Арсеній, Іван, Марія, Петро, Степан, Тимофій, Федір.

Народні прикмети на 25 червня:

Йде дощ – покіс мокрий буде.

До ночі з’явилося багато роси і туман – в найближчі дні буде гарна погода.

У садах з’явилося багато білок – рік буде дощовим.

Що не можна робити цього дня:

1.В цей день не рекомендується носити темний одяг, щоб не накликати неприємності.

Фото ілюстративне з відкритих джерел