fbpx

25 грудня-святкуємо католицьке Різдво: історія та традиції свята

Всі західні християни святкують 25 грудня 2019 – католицьке Різдво.За матеріалами:ФАКТИ ICTV

Цього року католицьке Різдво припадає на середу. Різдво – одне з найважливіших християнських свят, яке відзначають католики. В цей день в місті Віфлеємі народився син Божий Ісус Христос.

Історія свята:

Схід першої вечірньої зорі в ніч на 25 грудня знаменує собою народження Сина Божого.

Читайте також:Найсильніша Молитва до Матері Божої Неустанної Помочі. Свята Маріє, вислухай наші благання і оберігай нас від усього поганого

Маленький Христос з’явився на світло в печері, де пастухи переховувались з худобою від негоди. Світ дізнався про те, що народився Спаситель від Янголів, які сповістили пастухів.

Волхви, які прямували за світлом яскравої зірки, принесли Сину Божому свої дари – ладан, золото і миро.

Саме сцена народження Христа стала головним символом свята Різдва.

Дата святкування Різдва була встановлена ​​ще 431 році на Третьому Вселенському соборі, який відбувся в місті Ефес.

Церковні традиції

Однією з головних традицій для католиків є Адвент – період покаяння, який триває чотири тижні до свята. Віруючі в цей час сповідаються, щоб з чистим серцем брати участь в Різдвяних богослужіннях і прийняти Причастя, а духовенство одягається в шати фіолетового кольору.

У храмах біля вівтарів встановлюється вінок з чотирма свічками. В кожну неділю Адвенту запалюється по одній свічці. Кругла форма вінка символізує вічність, а його зелений колір – надію.

Святкування починається зі сходом першої вечірньої зорі і триває протягом восьми днів. У ці дні католики згадують святих.

Різдвяний час продовжується аж до свята Хрещення, яке в римсько-католицькому календарі відзначається в першу неділю за Богоявленням (6 січня).

Святвечір

На Святвечір або Вігілій (від латинського vigilia, – пильнування) прикрашають ялинки і встановлюють ясла, а хто не встиг посповідатися, йде до церкви.

На святкову вечерю подають пісні страви. У центрі столу ставлять освячений прісний хліб.

Перед початком вечері глава сім’ї читає уривок з Євангелія від Луки про народження Ісуса Христа. Потім всі присутні беруть зі столу хліб і діляться ним один з одним, бажаючи миру і добра. Після цього починається вечеря Святвечора.

У Святвечір за столом залишають одне вільне місце. Цей знак пам’яті про близьких і дорогих людей, які не можуть в цей день зустріти свято разом з сім’єю.

Після вечері вся сім’я йде на месу.

facebook