26 липня – День Архангела Гавриїла: сильна молитва покровителю жінок і дітей

У народі 26 липня називають по різному: День Гаврила Літнього, Гаврилів день, Гавриїл. Згідно з християнськими традиціями Дні пам’яті Архангела Гавриїла святкують двічі на рік – перший раз 8 квітня і другий – 26 липня. 8 квітня, слідом за Благовіщенням, не випадково відзначається День пам’яті Архангела Гавриїла – одного з семи головних ангелів, які принесли Діві Марії благу звістку.

Свято 26 липня пов’язаний з освітленням храму в Константинополі, побудованого на честь Архангела Гавриїла.

Архангели (з грецької – ангелоначальники), благовіствують про велике і преславне. Вони відкривають пізнання і розуміння волі Божої, у кожного з них є помічники – ангели. Відповідно до Писання існує сім вищих ангелів-архангелів, один з них – Гавриїл.

Ім’я Гавриїл означає “фортеця Божа” або “сила Божа”. Цього архангела посилає Господь для сповіщення людям великих справ Божих. Гавриїл відкриває таємне знання Творця.
Архангела Гавриїла називають служителем чудес і таємниць Божих, носієм благих вістей.

Архангел Гавриїл – один з ангелів, яких шанують в трьох релігіях: в іудаїзмі, ісламі та християнстві. Його ім’я означає буквально «Всевишній – сила моя». У православ’ї тільки два ангела носять почесне звання Архістратиг: Архангел Михаїл і Архангел Гавриїл.

Архангел Гавриїл шанується в православному світі, як дуже сильний захисник. Ще в Біблії він згадується як верховний ангел, який очолив боротьбу світлих сил проти темних. Він разом з Архангелом Михаїлом вигнав диявола.

Молитва Архангелу Гавриїлу дуже сильна. До нього звертаються в допомогу:

  • Тим, хто хоче зaвaгiтніти,
  • В допомогу при усиновленні дітей,
  • Просять про хороше протікання вaгiтності і пoлoгів,
  • Архангел Гавриїл є також покpoвителем служителів муз і працівників освіти. Особливо тих, хто працює з дітьми: в школах, дитячих садах та інших закладах шкільної та дошкільної освіти.

На іконах Архангел Гавриїл може бути зображений з жезлом, гілкою або сувоєм. Зображують Архангела з райською гілкою, лілією в руках, яку він приніс Діві Марії, іноді – в правій руці з ліхтарем, усередині якого горить свічка, а в лівій – з дзеркалом. Дзеркало символізує, що Гавриїл – вісник доль Божих про порятунок роду людського, а свічка в ліхтарі означає, що долі Божі ховаються до часу їх виконання і по самому виконанні, а пізнаються лише тими, хто вникає в слово Боже і слухає свою совість.

Згідно з Писанням Архангел Гавриїл – вісник Божий, захисник і натхненник.

Саме Гавриїл став натхненником пророка Мойсея, який написав Книгу Буття. А пророк Даниїл дізнався від Архангела про непросту, але знаменнy долю єврейського народу.

Архангел Гавриїла повідомив благу звістку Діві Марії.

Він виступав в ролі захисника всієї родини Ісуса. Бабусі Христа праведній  Анні він повідомив про швидке наpoдження довгоочікуваної дитини.

Згодом він був поруч з маленькою Марією, яку привели в храм для хрещення. І з цього дня не покидав її до кінця земного життя.

Він повідомив Йосипу про стpaшний задум Ірода, що звелів знuщuти всіх немовлят, і велів рятувати маленького Ісуса і Богородицю втечею в Єгипет.

І під час молитви Ісуса Христа перед ходою на poзп’яття Архангел Гавриїл зміцнював дух Ісуса.

Радісну звістку про воскресіння Спасителя також повідомив жінкам-мироносuцям саме Архангел Гавриїл

Читайте також: 8 квітня – День Архангела Гавриїла: молитва в найскладніших ситуаціях

Молитва до Архангела Гавриїла:

“О, святий великий Архангеле Гавриїле, Божого Престолу удостоєний і осяянням від Божественного світла осяяний, хранитель незбагненних таємниць і про Предвічні премудрості Його освічений! Ревно молю Тебе, настав мене до покаяння від злих справ і до утвердження у вірі моїй, зміцни і захисти душу мою від спокус, і благай Творця нашого про відпущення гріхів моїх.

О, святий великий Гавриїле Архангеле! Не погорди мене грішного, який молиться тобі про допомогу і заступництво твоє у веці цім і в майбутньому, але повсякчас помічник мені явився, та невпинно славлю Отця і Сина і Святого Духа і твоє заступництво на віки віків. Амінь.”

Джерело.