26 жовтня – День Іверської ікони Божої Матері – однієї з найсильніших ікон. Ось що потрібно зробити і яку молитву прочитати перед образом, щоб отримати все, про що попросите

У суботу, 26 жовтня, православний світ за традицією вшанує Іверську ікону Божої Матері, підносячи молитви. Святий образ знаменитий безліччю чудес, які і до цього дня зміцнюють віру в Божий промисел.

Як відзначати день Іверської ікони Божої Матері

Всього в церковному календарі є три свята, присвячених цій іконі: 25 лютого, 7 травня і 26 жовтня. Переказ свідчить, що святий лик був написаний апостолом Лукою, а сама ікона стала на горі Афон. Джерело

У 2019 26 жовтня – це субота, вихідний день. Багато зберуться в церкві, щоб відсвяткувати день Іверської ікони. Священнослужителі закликають всіх відвідати храм, віддати почесті Пресвятої Богородиці, що являє чудеса зцілення через Іверську ікону. Якщо немає можливості відвідати храм, обов’язково прочитайте молитви вдома.

Найголовніша молитва до Божої Матері – «Богородице Діво, радуйся». З неї можна почати звернення до Небес. Спеціальне спів віддасть хвалу Іверській іконі Божої Матері і її чудесам. У деяких місцях з іконою здійснюють хресний хід, так як вважається, що образ оберігає від стиxiйних лиx і стpaшних напacтей.

Молитви до Божої Матері, які читають саме 26 жовтня

Святий лик Божої Матері свідчить про те, що Богородиця є швидкою заступницею. Явлена ​​біля гори Афон ікона стала щитом для всіх, хто молиться, допомагає людям і йде правильною дорогою до вічного життя. Православні віруючі з трепетом ставляться до Богородиці і дуже часто звертаються до її Іверского образу, благаючи:

  • позбавити від проблем і негараздів;
  • утішити в скорботі;
  • відпустити гріхи і захистити від підступів нечистого;
  • дарувати мир і спокій.

Піднести молитву 26 жовтня має кожен. Богородиця обов’язково направить своє співчуття і підтримку тим, хто не побоїться довірити їй душевні негаразди. Молитовні слова зцілюють багатьох, а сама Богоматір постає на захист тих, хто молиться, оберігаючи від будь-якого зла.

«Пресвята Богородице, слався! Почуй молитви, для порятунку душ грішних. Будь милостива до прохань нашим та не залиш нас. Відпусти гріхи, в яких каємося, та вкажи шлях, що веде до вічного життя. Визволи від скорботи і печалі і заспокой недуги тілесні. Не перестанемо славити ім’я Твоє на віки віків. Амінь».

Читайте також: Батьківська субота у листопаді: як саме слід згадати рідних, які відійшли і які читати молитви

«Покровителько і заступнице усього світу людського, слався! До Тебе звертаємо молитви. Захисти нас, недостойних, від дuявoльських підступів та від пересудів людських. Не дозволь впасти в спокусу, допоможи знайти віру непорушну та надію на життя вічне в Царстві Небесному. Направляй, Діво, нас своєю долонею та спаси від заколотників і невiрцiв. Дозволь жити в праведності, виховувати дітей своїх в православ’ї і добротi, захисти життя наші і сім’ї. Слався, Велика, слався! Амінь».