27 березня – День Феодорівської ікони Божої Матері, однієї з найсильніших ікон в світі

Феодоровская ікона явила себе в 1239 році. Цей богородичний образ здавна шанується православним світом. Відповідно до церковного переказу, молитви, піднесені до Божої Матері перед цією старовинною іконою і її відомими списками, можуть змінити долю і допомогти в поліпшенні життя. Джерело.

Історія Феодорівської ікони Божої Матері

Як вже було сказано, ікона явила себе православним людям в далекому минулому, в 13 столітті. Відомо, що образ вийшов з-під пензля апостола Луки, а названий був на честь князя Ярослава Всеволодовича, який здобув у святому хрещенні ім’я Феодор.

Феодорівская ікона Богородиці символічно пов’язана з вельможами, оскільки переходила у спадок від одного правителя до іншого. І тому є підтвердження. У 17 столітті після згасання смути і початку царювання Романових даною іконою благословили на правління царя Михайла. Саме після цієї події була закріплена дата святкування, а ікона знайшла свою популярність і стала широко шануватися звичайними людьми.

На сьогоднішній день святий образ зберігається в Успенському соборі. Кожен бажаючий може прийти і помолитися перед ним Богородиці. Існує думка, що даний лик Божої Матері виступає покpoвителем кpoвних уз і сімейного щастя, оскільки він оберігав царські сім’ї протягом довгих років.

Згідно з історичними зведеннями, Феодоровская ікона дарувала багатьом людям передбачення, оберігала від кaтaклізмів і дepжавних пеpeворотів, зберігала мир і спокій. Вважається, що після щирої молитви перед Феодорівський образом Богородиці можна знайти вихід з важкої життєвої ситуації.

Читайте також: Чи можна жінкам у кpuтuчнi днi приходити в храм і причащатися? Відповідь церкви

День святкування ікони 27 березня

Дата святкування незмінна. Щорічно 27 березня весь православний світ згадує про ті явища, які показали справжню силу ікони, здатну зв’язувати народи воєдино. Феодоровская ікона Божої Матері – це одна з головних церковних реліквій, що збереглися до наших днів.

Священнослужителі закликають віддати данину поваги богородичному образу і відвідати храм, бути присутнім на святковому богослужінні, після якого можна буде оспівати молитву до Богородиці.

Якщо з якоїсь причини у вас не вийде відвідати церкву, обов’язково прочитайте молитви вдома, бажано перед Феодоровскою іконою. Головною церковною традицією дня вважається молитва, присвячена захисту сім’ї і благополуччю близьких.