27 серпня — День вшанування Бесідної ікони Божої Матері. Ось про що потрібно молитися перед образом

27 серпня — Бесідної ікони Божої Матері. Ось про що потрібно молитися перед образом.

Історія появи Бесідної ікони Божої Матері пов’язана з появою на Русі Тихвинського образу Богородиці в 1383 році.

На ній зображуються Божа Матір і святитель Микола Мирликійський, які бесідують з паламарем Георгієм. Георгій, був посланий сповістити навколишнім жителям про майбутній освячення храму в день свята Успіння Пресвятої Богородиці. Джерело

Коли він виконав своє доручення і повертався назад, то побачив Божу Матір, яка сиділа на сосновій колоді з ігуменською палицею в руці, а поруч з Нею святителя Миколая. Владичиця веліла йому передати будівельникам храму, щоб на церкві поставили дерев’яний хрест замість залізного.

Читайте також: Можливо, ваша душа саме зараз потребує цієї молитви. Вона сильна дарувати мир, спокій і відповіді на складні питання

А святитель Миколай обіцяв дати знамення, щоб підтвердити його слова. Він передав ці слова будівельникам храму, та його не послухали. Коли вони почали встановлювати залізний хрест, раптово налетів порив вітру, схопив одного з будівельників і без шкоди для нього опустив з покрівлі храму на землю. Після такого знамення був встановлений дерев’яний хрест.

На місці ж чудесного явлення Богородиці і святителя Миколая була побудована каплиця, в ім’я Миколи Чудотворця. З соснової колоди, на якій сиділа Владичиця зробили хрест і встановили його в каплиці, а написана ікона, яка зображує цю подію, була названа Бесідною.

У Богородиці перед образом просять про мир, заступництво і відповіді на складні життєві питання.