28 квітня – Святих апостолів Аристарха, Пуда і Трохима: прикмети та що не можна робити цього дня

28 квітня церква вшановує пам’ять трьох Святих апостолів – Аристарха, Пуда і Трохима. Всі вони були учнями і послідовниками Святого Петра. Проповідували слово Боже та навертали людей до пізнання віри Христової.

Святий Аристарх був єпископом сирійського міста Аламея, апостол Петро вважав його своїм другом. Святий Пуд був апостолом від 70, римським достойником, допомагав бідним та нужденним. Він у своєму домі приймав Святих апостолів Петра і Павла. Його дім став прихистком для багатьох християн.

Святий Трохим перебував зі святим Петром в Єрусалимі і був єпископом Арелати в Галії. За часів імператора Нерона вони всі були yв’язнeні і одночасно відійшли у вічність.

В давнину цей день називали “Пудів день”. На Пуда бджолярі оглядали пасіки і перевіряли вулики. Якщо весна була ранньої і вже було досить тепло, то вулики виймали і встановлювали поряд з квітучими деревами.

Іменини цього дня святкують: Олександр, Анастасія, Андрій, Аристарх, Василина, Віктор, Кіндрат, Леонід, Лук’ян, Севастян, Трохим, Федір.

Народні прикмети на 28 квітня:

Якщо в день ясно і сонячно, а ввечері хмари згущуються – чекайте дощів.

Вночі 28 квітня холодно, а в день жарко – незабаром відчутно потеплішає.

В день видно на небі розгалужені по колу хмари – наступні дні будуть ясними і сухими.

Якщо по ярах земля ще замерзла – рік буде неврожайним.

Що не можна робити цього дня:

1.В цей день не рекомендується працювати допізна.

2.Також не можна голосно співати та дуже веселитися.

Фото ілюстративне з відкритих джерел