29 червня – Святого Тихона: прикмети та що не можна робити цього дня

29 червня церква вшановує пам’ять Святого Тихона, єпископа Амафунтського. Він народився в місті Амафунт на острові Кіпр, в християнській сім’ї. Батьки виховували сина в благочесті і любові до Бога, привчали до читання священних книг. Ще з дитинства юнак був наділений даром чудотворення.

Благочестивий хлопець з часом отримав сан диякона, а невдовзі був обраний єпископом міста Амафунт. Святий старанно працював над викоріненням залишків язичництва на Кіпрі і навертав людей до християнської віри.

Двері його будинку були завжди відкриті для всіх, він з любов’ю вислуховував і виконував прохання кожного, хто приходив до нього. Не звертаючи уваги на погpoзи, він твердо і безстрашно сповідував Слово Боже перед поганами.

В давнину цього дня було прийнято збирати трави і прополювати грядки, а день у народі  отримав назву – Тихон Тихий. Співочі пташки в цей день замовкали, один соловей продовжував свій спів до Петрового дня.

Іменини цього дня відзначають: Тихон, Єфрем, Костянтин, Михайло, Мойсей, Петро.

Народні прикмети на 29 червня:

Увечері туман опустився на землю – погода покращиться.

Бульбашок багато на воді – негода затягнеться.

Річка зменшилася – до дощів, прибула – до погожого дня.

Горобці веселяться і грають – погода буде ясною і сонячною.

Що не можна робити цього дня:

1. В день Тихона Тихого не можна сваритися із сусідами та близькими, адже якщо здійняти сварку, то увесь місяць сварка продовжуватиметься.

Фото ілюстративне з відкритих джерел