fbpx

29 серпня – Горіховий, Хлібний Спас, або Спас на полотнах: що можна і не можна робити в цей день

29 серпня – Горіховий Спас, який завершує низку серпневих свят, пов’язаних зі збором врожаю.

За назвою зрозуміло, що Горіховий Спас – це час збору корисних ласощів, наданих природою. У цей день горіхи відносять в церкви і храми для освячення, а потім пригощають ними близьких, щоб залучити в життя процвітання.

З горіхами пов’язано безліч ритуалів: їх заговорюють на гроші і поміщають в гаманці, з їх допомогою залучають любов і сімейне благополуччя. Горіхи, освячені в церкві, стають відмінними талісманами, що бережуть гармонію в оселях.

Горіховий Спас – час для рясного частування. Успенський піст завершився, і віруючі зможуть відзначити святковий день стравами з м’яса, риби і випічки з використанням яєць і молока. Вважається, що багатий стіл, що ломиться від наїдків, приверне в сім’ю достаток, якщо вітати гостей і не відпускати їх голодними.

У день Горіхового Спаса традиційно ходять у гості, обмінюються частуваннями, а також підносять одне одному горіхи з побажаннями благополуччя і щастя.

Доброю традицією в святковий день залишається умивання джерельною водою. Вважається, що на Горіховий Спас вона стає цілющою і здатна вилікувати від недуг. Її приносять додому і дають кілька ковтків тим, хто занедужав, умивають дітей і кроплять тварин, щоб ті не захворіли.

На Горіховий Спас майструють обереги з гілочки ліщини, щоб захиститися від пристріту і вроків. Гілочку ліщини приносять додому і поміщають біля вхідних дверей, щоб ніяке зло не могло проникнути в житло.

You cannot copy content of this page