fbpx

29 вересня – День ікони Божої Матері «Призри на смирення». Однієї з найсильніших ікон перед якою просять про зцілення

29 вересня — церква вшановує ікону Божої Матері Призри на смирення. Вперше ікона Божої Матері «Призри на смирення» з’явилась у 1420 році на Кам’яному озері у Псковській області. Ця подія відбулася для розради і підбадьорення псковичів у період великого лuха, голоду, що вибyxнув над Псковською областю. Джерело

У Псковському літописі зустрічається згадка про цей образ: «В літо 6934 (1426), тоя ж осені, бисть знамення від ікони святої Богородиці, на Камені озері, у Василя у двору: йшла кpов з правого ока, і на місце капала, де стояла, і на шляху йшла кpов, як везли від ікони в убрусі, як в Псков проводжали ікону Пречистої, місяця вересня в 16, на пам’ять святої великомучениці Євфимії».

Ікона була перевезена в Псков і зберігалася в соборному Троїцькому храмі. На згадку цього перенесення, святкування на честь ікони було встановлено 29 вересня. Стародавній образ «Призри на смирення» не дійшов до наших днів. У XIX столітті вже не зустрічається згадок про стародавню ікону, яка перебувала в Троїцькому соборі, і, можливо, яка загuнула під час одного зі стиxiйних лuх.

Списків ікони «Призри на смирення» відомо небагато. Один з них прикрашає головний храм у Київському Свято-Введенському чоловічому монастирі. 22 листопада 1995 року Священний Синод УПЦ визнав ікону Божої Матері «Призри на смирення» чудотворною.

Іконографічно образ Божої Матері «Призри на смирення» належить до типу «Путеводительниця» («Одигітрія»).

Читайте також: Особливі години ангела у жовтні: Впоратися з життєвими негараздами, недугами та іншими неприємностями допоможуть щирі звернення до ангела-хранителя

“Ікона Пресвятої Богородиці “Призри на смирення” дуже шанована в багатьох країнах. З нею пов’язано дивне чудо: ікона відобразилася на склі, яке її закривало. Зараз скло виставлене поруч із іконою. У 1990-ті роки була проведена його експертиза, яка показала, що відбулася органічна зміна структури скла й дане зображення на склі є нерукотворним”.

Перед Її образом моляться про зцілення від різних хвороб: oнкoлoгії, гeпaтиту, при втраті зору, при бeзплiдді (про дарування дітей).

You cannot copy content of this page