3 червня – Святих рівноапостольних Костянтина і Олени: прикмети та що не можна робити цього дня

3 червня церква вшановує пам’ять Святих великих царів і рівноапостольних Костянтина й Олени. Костянтин народився в сім’ї цезаря Констанція Хлору (305-306), який правив країнами Галлією і Британією.

Мати Костянтина, Свята цариця Олена, була християнкою й виховувала майбутнього імператора в повазі до християнської релігії. В часи гонінь на християн, батько Костянтина не переслідував християн в підпорядкованих йому землях.

Після cмеpті Констанція Хлору син його Костянтин у 306 році був проголошений військами, імператором Галлії та Британії. За часів його правління, християни вперше дістали можливість відкрито сповідувати свою віру у Христа. Він перший з римських імператорів, який припинив гоніння на християн.

Відмовившись від язичництва, імператор переніс столицю зі стародавнього Риму до Візантії, яка була перейменована в Константинополь. Костянтин був впевнений, що тільки християнська релігія може об’єднати величезну Римську імперію.

Імператор різними способами підтримував Церкву, повертав із заслання сповідників-християн, будував церкви, піклувався про духовенство. Свята цариця теж багато корисного зробила на користь Церкви. Відправившись до Палестини вона відшукала Животворний Хрест, за що іменується Рівноапостольною.

В давнину цього дня люди розпочинали сіяти льон. Говорили: “Посієш льон на Олени – будуть довгі льони”. Перед сівбою клали в мішок з насінням печені яйця, і чоловіки мали підкидати його. Як за високо злетить мішок – настільки й льон витягнеться.

Іменини цього дня відзначають: Олена, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір, Ярослав.

Народні прикмети на 3 червня:

Якщо горобина зацвіла рясно до 3 червня – буде хороший урожай льону.

Іде дощ, а потім починається гроза – восени також будуть часті опади і сильні вітри.

Дзвінкий грім прокотився по небу – буде сильний дощ. Тихий грім – дощ падатиме не довго.

Якщо 3 червня падає град – 3 грудня сніг випаде.

Також дівчата в цей день не заплітали коси, щоб вони були довгими і красивими.

Якщо 3 червня негода – то й осінь буде такою.

Чути, як кує зозуля – погода буде хорошою.

Що не можна робити цього дня:

1.У цей день вважали за краще не вирушати в далеку дорогу – вона буде важка та втомлива.

2.Також не варто нарікати на свою долю, адже негативні думки притягують неприємності.

Фото ілюстративне з відкритих джерел