3 важливі справи, які має зробити кожна жінка в день Стрітення, 15 лютого, щоб мати щастя, мир і достаток у родині на весь рік

У народі вірили, на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди де була зима. По дорозі вони зустрічаються та сперечаються між собою. Хто виграє у суперечці, той ще залишиться на цих землях господарювати.

Якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро буде потепління. Якщо ввечері стало холодніше, то зима ще зостанеться на деякий час.

З цим днем ​​пов’язано багато традицій і прикмет.

У цей день кожній жінці слід відмовитися від побутових клопотів. Відкладіть прання та інші справи. Не потрібно також в цей день займатися вишивкою, шиттям або в’язанням.

Звичайно ж головним і важливим правилом в цей день є молитва. Жінці варто відвідати храм і помолитися за здоров’я рідних і близьких.

Також варто набрати додому свяченої води і принести освячену свічку. Стрітенська вода володіє такими ж цілющими властивостями, як і водохресна.

Що робили на Стрітення:

Якщо на Стрітення з дахів звисали бурульки — їх збирали і розтоплювали, додаючи у воду. Таку воду вважали цілющою, здатною вилікувати як рани чи внутрішні захворювання, так і вберегти від злого ока і відьмацьких чар.

Ворожіння на Стрітення було таке: виставляли тарілку з зерном на ніч на вулицю. Як зранку на ньому з’явилась роса, то буде врожай, як нема роси — справи будуть кепські.

В цей день в церквах святили воду та свічі. Посвячені на Стрітення свічки звалися “громичними”, бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому.