3 вересня-Святого Апостола Тадея. Що можна зpoбити в цeй дeнь Кoжнoму, а чого категорично не потрібно робити

Апостол Тадей із числа 70-ти апостолів, за походженням єврей, народився в сирійському місті Едесі.

(Святого апостола від 70-ти Тадея слід відрізняти від апостола з числа 12-ти Юди Тадея).

Читайте:Сильна Молитва до апостола Юди Тадея у важких обставинах життя. Ця молитва не тільки допомагає в важких обставинах, а ще й в таких, де вважалось би вже нічого не допоможе

Прийшовши в Єрусалим на свято, він почув проповідь святого Івана Предтечі і, прийнявши від нього Хрещення в Йордані, залишився в Святій Землі. Побачивши Спасителя, він зробився Його учнем, і був обраний Господом до числа тих 70-ти учнів, яких Він послав по два на проповідь у міста і місцевості, які Сам мав намір відвідати (Лк.10,1).

Після Вознесіння Спасителя на Небо, апостол Тадей благовістив в Сирії та Месопотамії. Він прийшов з проповіддю Євангелія в Едессу і навернув до Христа князя Авгаря, народ і жeрців. Проповідь свою він стверджував багатьма Господніми чудесами (про які Авгарь писав асирійському цареві Нарсесу); поставив священиків і влаштував Едеську Церкву.Князь Авгарь хотів нагородити апостола Тадея багатими дарами, але той відмовився і пішов з проповіддю в інші міста, звертаючи багатьох язичників до християнської віри. Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (нині – Бейрута), він заснував там церкву і в тому ж місті пoмер у 44-му році.

Необхідно уточнити, що проповіді апостола Фадея нерідко супроводжувалися чудесами — той же Авграй нез’ясовно вилікувався від страшної пpокази. У свою чергу князь эдесейський захотів нагородити апостола, однак той відмовився від усіх дарів і кинувся в інші міста, щоб далі нести людям слово Боже. У фінікійському місті Вирита (нині Бейрут), Фаддей заснував церкву. Як свідчать церковні перекази, святий пішов на небеса в стaречому віці.

У народі вірять, що в ніч на Тадея  сняться віщі сни, а по знаках 3 вересня можна дізнатися про своє майбутнє та майбутнє своєї родини.

Що не можна робити 3 вересня у день святого Тадея Проповідника:

Витрачати багато грошей. Також сюди відноситься їжа, припаси і інші матеріальні ресурси. 3 вересня прийнято тверезо оцінювати свої запаси, тому не можна витрачати їх даремно. Краще будь економню, тоді святий Тадей принесе тобі ще більше грошей, благополуччя і достатку.

Ходити в гості. Цей день вважається несприятливим для того, щоб ходити в гості і приймати друзів і знайомих у себе. Ризикуєте серйозно посваритися. До того ж у будинку повинні бути тільки самі близькі люди, інакше сім’я може розвалитися.

Сваритися, сперечатися, злитися, виявляти інші негативні емоції. Потрібно постаратися, щоб день Тадея Проповідника пройшов у мирному і хорошому настрої. Тоді ти отримаєш заряд везіння і позитивних емоцій на тривалий час.

Ображатися. Це справа взагалі спрямована проти самого скривдженого. Ніхто не сперечається з тим, що винуватці повинні понести заслужене покарання (якщо образа виникла не з порожнього місця, а по важливою для тебе причини). Але сама намагайся взяти і відпустити ситуацію. Дбай про своє ментальне здоров’я.

Фаддеїв день 3 вересня: традиції і прикмети свята

В цей свято прості селяни традиційно прибирали в полях льон. А оскільки у цей день відзначалася ще пам’ять мучениці Васи Алонськюї, то під час роботи у народі говорили: “Баба Василина про льони дбає”. Так, наші предки стискали льон, розкладали на луках, щоб з нього вийшла зайва волога, а рослина стала м’якою і гнучкою.

Селяни прибирали останні яблука, щоб дерево не виснажувати. Знімали плоди дуже акуратно, боячись їх пошкодити. Зазвичай збором врожаю займалися з ранку, щоб за ніч яблука встигли охолонути, а потім їх ховали в темне холодне приміщення. Мокрі від роси чи дощу плоди обсушували під навісом. Витирати їх не можна, так як порушиться природний восковий наліт, необхідний для зберігання. Для тривалого зберігання відбирали здорові плоди, без подряпин, червоточини, проколів.

В городах починали сіяти щавель. Вважалося, що зробити це потрібно до початку жовтня. Господині в дерев’яних бочках квасили і солили капусту. Сама хрустка засолка виходить зі світлих, практично білих качанів.

У той же час жінки на Фаддея вимовляли таке : “Улежи-ка, мій льонок, білий та м’який, не бійся ні вітру, ні вихору, ні частого дощику, ні красного сонечка”.

Крім того, в цей день слов’яни спостерігали і за погодою.

Якщо на Фаддея небо чисте і сонце світить ясно, то того ж можна було чекати ще на чотири тижні вперед.